Piotr Żyła

i

Autor: Paweł Skraba/Super Express Piotr Żyła

to wielu zszokuje

Kiedy dowiedzieliśmy się, ile waży Piotr Żyła to zaniemówiliśmy! Mało kto zdawał sobie z tego sprawę, ujawnione informacje wielu zszokują

2023-10-01 17:13

Pomimo tego, że Piotr Żyła skończył już 36 lat, jest on nadal jednym z liderów reprezentacji Polski w skokach narciarskich i nic nie wskazuje na to, aby miało się to zmienić w najbliższym czasie. Przez lata swojej kariery Piotr Żyła zyskał ogromną popularność i dziś ciężko wyobrazić sobie kogoś, kto nie wiedziałby kim jest lub jak wygląda polski skoczek. Niewiele osób może jednak zdawać sobie sprawę z tego, ile dokładnie ma wzrostu i ile waży Piotr Żyła.

Skoki narciarskie cieszą się niezwykła popularnością w naszym kraju od długich lat i nawet emerytura Adama Małysza nie zmieniła tego, że wiele osób zasiada w jesienne i zimowe wieczory przed telewizorami, aby śledzić poczynania skoczków reprezentacji Polski, którzy jednak nie mają łatwo w ostatnim czasie, czego najlepszym dowodem jest pech prześladujący Dawida Kubackiego. Wiele osób nie zdaje sobie jednak sprawy z tego, że najlepsi zawodnicy na świecie muszą cechować się przede wszystkim szczególnymi warunkami fizycznymi i nie mogą ważyć zbyt wiele kilogramów. Waga, jaką może pochwalić się Piotr Żyła z pewnością sprawi, że wielu kibiców będzie w szoku. 

Mało kto zdawał sobie sprawę z tego, ile naprawdę waży Piotr Żyła! Zaniemówiliśmy, kiedy ujawniono te informacje

Wśród skoczków reprezentacji Polski i nie tylko próżno szukać osób o krępej budowie ciała, co znacząco utrudniałoby uzyskiwanie dalekich odległości podczas zawodów. Piotr Żyła pomimo tego, że mierzy 177 cm wzrostu, wcale nie może pochwalić się najmniejszą wagą wśród liderów reprezentacji Polski. Tutaj "najlepszy" jest Kamil Stoch, który na wagę ma wnosić zawrotne 55 kg. 

Kiedy dowiedzieliśmy się, ile waży Piotr Żyła to zaniemówiliśmy! Mało kto zdawał sobie z tego sprawę, ujawnione informacje wielu zszokują

Piotr Żyła z kolei, który pomimo skończenia w styczniu 36 lat nadal nie ma zamiaru odkładać nart i kontynuuje swoją sportową karierę, ma ważyć zaledwie 59 kg. Dzięki utrzymywaniu takich warunków fizycznych, co z pewnością nie należy do najłatwiejszych zajęć, polski skoczek jest nadal w stanie konkurować z najlepszymi zawodnikami na świecie i zaliczać się do światowej czołówki w skokach narciarskich. 

Zobaczcie, jak mieszka Piotr Żyła klikając w galerię zdjęć poniżej!

Sonda
Czy Kamil Stoch odzyska jeszcze dobrą formę?
Listen on Spreaker.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze