Dawid Kubacki

i

Autor: Alex Marcinowski/Super Express Dawid Kubacki

prawdziwe fatum

Okropny pech prześladuje Dawida Kubackiego! To znowu się wydarzyło, prawdziwe fatum nad polskim skoczkiem

2023-09-30 18:27

Polscy kibice skoków narciarskich, którzy kibicują przede wszystkim Dawidowi Kubackiemu, Piotrkowi Żyle oraz Kamilowi Stochowi doskonale wiedzą, jak kapryśna w tej dyscyplinie potrafi być pogoda, szczególnie dla biało-czerwonych. Podczas zawodów Letniego Grand Prix w Hinzenbach po raz kolejny przekonał się o tym Dawid Kubacki, który stracił szansę na podium, bowiem trafił na najgorsze warunki ze wszystkich skoczków w drugiej serii.

Kolejny sezon Pucharu Świata w skokach narciarskich zbliża się wielkimi krokami, a co za tym idzie, skoczkowie reprezentacji Polski, miejmy nadzieję, znów dostarczą nam i swoim fanom wielkich emocji. Na kilka tygodni przed startem nowego sezonu trener Thomas Thurnbichler ocenił formę swoich podopiecznych, a próbkę ich obecnej dyspozycji mogliśmy oglądać podczas zawodów Letniego Grand Prix w Hinzenbach, gdzie Dawid Kubacki otarł się nawet o podium. Niestety, Polak znów nie trafił z warunkami.

To znowu spotkało Dawida Kubackiego. Prawdziwe fatum nad polskim skoczkiem, nie do wiary

Po pierwszej serii zawodów Dawid Kubacki zajmował czwarte miejsce i miał ogromną szansę, aby zakończyć rywalizację w najlepszej trójce. Niestety, po raz kolejny w czasie ostatnich miesięcy, skoczek reprezentacji Polski został zawodnikiem, który trafił na najgorsze warunki w czasie serii finałowej, co ostatecznie przełożyło się na jego gorszy skok. 

Okropny pech prześladuje Dawida Kubackiego! To znowu się wydarzyło, prawdziwe fatum nad polskim skoczkiem

Ostatecznie Kubacki w drugiej serii skoczył "tylko" 87 metrów (w pierwszym skoku uzyskał odległość 90m) i nie obronił nawet swojej pozycji. Zawody w ramach Letniego Grand Prix w Hinzenbach Dawid Kubacki ukończył na siódmym miejscu. Na pierwszym miejscu podium stanął Andreas Wellinger. Za nim uplasowali się Stephan Leyhe oraz Daniel Tschofenig. Piotr Żyła wylądował na dziesiątym miejscu. 

Sonda
Czy Kamil Stoch odzyska jeszcze dobrą formę?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze