Kierunek Rosja. Bez zmian w reprezentacji skoczków

2019-12-02 16:35 DCH
Kamil Stoch
Autor: Marek Zieliński/Super Express Kamil Stoch

Odwołany drugi konkurs Pucharu Świata w Ruce spowodował, że trener kadry A, Czech Michal Doležal nie zmienił składu reprezentacji Polski na kolejne pucharowe konkursy.

W konkursach PŚ w Niżnym Tagile w Rosji (7 i 8 grudnia) wystąpić mają więc: Kamil Stoch, Dawid Kubacki, Piotr Żyła, Maciej Kot, Jakub Wolny i Stefan Hula z kadry A oraz Klemens Murańka z kadry B. Ten pierwszy plasuje sie najwyżej z Polaków w klasyfikacji generalnej (5. lokata i 75 pkt). Ten ostatni sam wywalczył siódme miejsce w puli dla Polski w pierwszym okresie Pucharu Świata triumfując w letnim Pucharze Kontynentalnym na igelicie.

Odwołanie konkursu na skoczni Rukatunturi otwiera drogę do przywrócenia tych zawodów w innym terminie tej zimy. Pierwszeństwo ma Finlandia, gdzie Puchar Świata wrócić ma na przełomie lutego i marca (w Lahti). Gdyby jednak tamtejsi organizatorzy nie byli zainteresowani rozszerzeniem programu, być może o dodatkowy konkurs wystąpiłoby Zakopane, które widnieje w pucharowym kalendarzu w ostatnim weekendzie stycznia 2020.

Warto przypomnieć, że trzy konkursy Pucharu Świata na Wielkiej Krokwi miały już miejsce w roku 2011. Pierwszy z nich wygrał Adam Małysz, a ostatni - Kamil Stoch.

Najnowsze