Piotr Żyła, Dawid Kubacki, Kamil Stoch

i

Autor: Cyfra Sport Piotr Żyła, Dawid Kubacki, Kamil Stoch

Kolosalne zamieszanie z trenerem skoczków. PZN wydał oficjalny komunikat, nagły zwrot akcji

2022-03-31 14:58

Wiele wskazuje na to, że zamieszanie w polskiej kadrze jeszcze się nie skończyło. Po tym jak rozpętała się burza po nieprzedłużeniu kontraktu z Michalem Doleżalem, nadeszło kolejne zamieszanie. Apoloniusz Tajner w rozmowie z Eurosportem powiedział, że nowym szkoleniowcem biało-czerwonych będzie Thomas Thurnbichler. Tymczasem PZN wydał komunikat, że nie wszystko jest przesądzone.

Od kilku dni wiadomo, że w kadrze polskich skoczków dojdzie do dużych zmian. A przynajmniej na to się zapowiada. Po sześciu latach pracy w Polsce kontrakt z Michalem Doleżalem nie został przedłużony. Czech o całej sprawie poinformował podczas ostatniego weekendu z Pucharem Świata w Planicy, a potwierdzenie przyszły nieco później.

Nie uwierzycie, kim jest brat Thomasa Thurnbichlera! Cała prawda wyszła na jaw, kibice w Polsce mogą go pamiętać

Wielkie zamieszanie w polskich skokach. Nagły zwrot akcji?

Na ostatnim zebraniu PZN zapadły oficjalne decyzje. Doleżal na pewno nie będzie prowadził polskiej kadry, dlatego zaczęto poszukiwania nowego szkoleniowca. Najwięcej wskazywało na Thomasa Thurnbichlera. Młody szkoleniowiec pojawił się na liście potencjalnych następców Doleżala kilka tygodni temu i stał się kandydatem numer jeden.

Thomas Thurnbichler wkurzył organizatorów konkursu w Bischofshofen. Wszystko przez jeden skok, który przeszedł do historii

Dotychczas był asystentem Andreasa Widhoelzla w austriackiej kadrze. Pojawiło się wiele informacji na jego temat, z których wynikało, że w Austrii wierzy się w jego trenerski potencjał. Co więcej w rozmowie z Eurosportem Apoloniusz Tajner, prezes PZN potwierdził, że to właśnie Thurnbichler poprowadził biało-czerwoną kadrę.

Sonda
Czy Thomas Thurnbichler będzie dobrym następcą Michala Doleżala?

Trener Polaków wciąż nieznany. Oficjalny komunikat PZN

Prezes Apoloniusz Tajner wprost mówi w Eurosporcie - trenerem reprezentacji Polski będzie dotychczasowy asystent Andreasa Widhoelzla. Czyli Thomas Thurnbichler nowym trenerem naszych skoczków - napisał na Twitterze dziennikarz Kacper Merk. Niedługo potem nastąpił nagły zwrot akcji i pojawił się oficjalny komunikat związku.

- Polski Związek Narciarski informuje, że Thomas Thurnbichler nie jest trenerem Kadry Narodowej A Mężczyzn w skokach narciarskich. PZN potwierdza, że aktualnie są prowadzone rozmowy z austriackim szkoleniowce - czytamy w oficjalnym komunikacie Polskiego Związku Narciarskiego. Wciąż więc nie wiadomo, kto zostanie trenerem biało-czerwonych.

Jan Tomaszewskim o hejcie na Czesława Michniewicza. Stanowcze słowa legendy
Najnowsze