Marcin Najman, Marek Szkolnikowski

i

Autor: Super Express Marcin Najman starł się na Twitterze z Markiem Szkolnikowskim

Marcin Najman skrytykował TVP Sport. Dyrektor stacji odpowiedział mu bez ogródek, bolesna szpila

2021-10-08 11:59

W czwartek całą Polską wstrząsnęła informacja o zmianie nadawcy transmisji z Pucharu Świata w skokach narciarskich. Od wielu lat polscy kibice mogli oglądać zmagania ulubionych skoczków w TVP, a także w płatnym kanale sportowym, Eurosporcie. Wszystko wskazuje na to, że na rynku dojdzie do rewolucji, a skoki w darmowym paśmie będzie transmitował TVN. To ogłoszenie wywołało lawinę komentarzy, a jeden z nich zamieścił Marcin Najman. Wywołał on do tablicy szefa TVP Sport Marka Szkolnikowskiego, który w ostrych słowach odpowiedział „El Testosteronowi”.

Wraz z zakończeniem sezonu 2020/21 w skokach narciarskich, końca dobiegła sublicencja TVP na transmisje skoków narciarskich. Od wielu miesięcy trwały negocjacje pomiędzy publicznym nadawcą a Grupą Discovery, która posiada pełne prawa do pokazywania zmagań zimowych na swoich kanałach. Amerykańska firma podpisała umowę do końca sezonu 2025/26, a władze TVP mogły ubiegać się jedynie o kolejną sublicencję. Negocjacje pomiędzy tymi dwoma podmiotami dotychczas kończyły się pozytywnie, jednak w tym roku doszło do poważnej zmiany. Discovery postanowiło zachować pełne prawa w obrębie swojej firmy, a publiczny nadawca został zostawiony na lodzie. TVP posiada prawa wyłącznie do polskich konkursów PŚ oraz igrzysk w Pekinie, a resztę konkursów będzie można oglądać jedynie w ramach Grupy Discovery. Zawody Pucharu Świata wpisane są na listę objętą ochroną przez ustawę, dlatego też muszą być transmitowane w darmowym kanale. To dlatego TVN zamierza w najbliższym sezonie zająć miejsce otwartych kanałów TVP, na których rywalizację skoczków regularnie śledziły miliony Polaków. Nie umknęło to m.in. Marcinowi Najmanowi, który w nocy skrytykował władze publicznej telewizji.

Apoloniusz Tajner szczerze o braku skoków w TVP. To jest dla niego najważniejsze

Poniżej możecie zobaczyć, jak mieszka Marcin Najman

Ostre starcie Najmana i Szkolnikowskiego

„El Testosteron” opublikował w nocy wpis, który bezpośrednio uderzył w obecne władze TVP Sport. Zamieścił on zdjęcie legendarnego komentatora telewizji publicznej, Włodzimierza Szaranowicza, a całość opatrzył opisem. - TVP Sport bez skoków narciarskich ? Ten człowiek by na to nigdy nie pozwolił. To jest niestety ta różnica jakości [pisownia oryginalna – przyp.red.] – skomentował Najman. Na odpowiedź nie musiał długo czekać, a riposta Marka Szkolnikowskiego wywołała mnóstwo reakcji.

Dlaczego nie będzie skoków w TVP? To część wojny politycznej? Tak twierdzą władze TVP

- Panie Marcinie, niech każdy robi to, co potrafi najlepiej. Ja będę zajmować się prawami sportowymi, a Pan odklepywaniem z każdym kolejnym rywalem – odpisał 42-latkowi szef TVP Sport. Tweet ten zebrał w niewiele ponad godzinę więcej niż tysiąc polubień, a użytkownicy docenili cięty język Szkolnikowskiego. Nie zmieniło to jednak ich oceny całej sytuacji z prawami do transmisji skoków narciarskich.

„Ale przyzna Pan chyba, że brak skoków to Wasza totalna kompromitacja”, „Zaznaczę, że również nie przepadam za "sposobem na życie" Pana Marcina ale nie o to tu chodzi. Prawda jest taka, że "dali Państwo ciała" i nie zmienią tego "uszczypliwości" pod adresem Marcina Najmana. Utrata tych praw to olbrzymia wyrwa dla TVP i nie da się temu zaprzeczyć.”, „Trochę to słabe z Pana strony z tym odklepywaniem. Właśnie, niech Pan się zajmie tymi prawami sportowymi bo brak skoków w TVP to jakieś nieporozumienie z Waszej strony. A Pan @MarcinNajman wyraził swoje zdanie, pod którym z tego co czytam i widzę trochę ludzi się podpisuje.” – to jedne z bardziej krytycznych odpowiedzi wobec dyrektora TVP Sport.

Sonda
Będziesz tęsknił za skokami w TVP?
Marcin Najman na premierze filmu "Mistrz". Zapowiada walkę na MMA VIP
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze