Jan Habdas

i

Autor: RADOSLAW JOZWIAK / CYFRASPORT Jan Habdas

Na szczęście jest medal!

Mocne słowa trenera skoczków: Gdyby nie było medalu, znaczyłoby to, że spie******śmy robotę!

2023-02-07 16:23

Jan Habdas mógł czuć zawód po zeszłorocznych mistrzostwach świata juniorów w Zakopanem. Za to w Whistler pokazał klasę i potencjał, o którym w świecie skoków mówi się od dawna. Trener Maciej Maciusiak mówi nam, że już latem był pewny sukcesu swojego skoczka na kanadyjskim obiekcie. – Jakby tego medalu nie miał, to powiedziałbym szczerze, że spie******śmy robotę z nim – powiedział

Polscy skoczkowie dotrą do Stanów Zjednoczonych, zaliczając przystanek w Montrealu. Dopiero z Kanady wyruszą (drogą lądową) do Lake Placid, gdzie po 33 latach odbędzie się konkurs Pucharu Świata. Na pokładzie samolotu zabraknie Kamila Stocha, który w ostatnich tygodniach  prezentował się coraz słabiej, aż nastąpił moment krytyczny, czyli 51. miejsce w niedzielnych kwalifikacjach w Willingen. Stoch odpocznie i wróci do szlifowania formy pod okiem Zbigniewa Klimowskiego, swojego pierwszego trenera.

Trener Maciusiak spojrzał na skoki Stocha i nie mógł w to uwierzyć. Jasna recepta, to musi mu pomóc

W USA zobaczymy szóstkę Polaków: Dawida Kubackiego, Piotra Żyłę, Aleksandra Zniszczoła, Pawła Wąska, Tomasza Pilcha i Jana Habdasa. Ten ostatni jest już za oceanem od dłuższego czasu. W kanadyjskim Whistler zdobył brąz mistrzostw świata juniorów oraz wicemistrzostwo świata juniorów w drużynie. Zawodnik Klimczoka Bystra pracuje pod okiem trenera Macieja Maciusiaka, który od dawna przewidywał, że Habdas sięgnie po medal w Whistler. To właśnie Maciusiak jest jednym z ojców sukcesu Habdasa w Kanadzie. – Punkty Pucharu Świata Janek już miał i już latem wiedziałem, że będzie jednym z faworytów. Jakby tego medalu nie miał, to powiedziałbym szczerze, że spie******śmy robotę z nim. Byłem święcie przekonany, że będzie walczył o złoto. Teraz będzie mu trudno w Lake Placid. Janek już tam był, będą trzy konkursy z rzędu, boję się, że dopadnie go zmęczenie, ale po to trenował całe lato, by startować – powiedział trener Maciusiak.

Granerud zdecyduje się na zaskakujący ruch? Może otworzyć się wielka szansa dla Kubackiego!

15 stycznia 2023 zdobył pierwsze w karierze punkty Pucharu Świata, zajmując 21. miejsce w zawodach w Zakopanem. Liczymy na niespodziankę w Lake Placid.

Małysz czy Stoch. Kto jest lepszy? Kibice w Zakopanem zdecydowali!
Sonda
Czy śledzisz skoki narciarskie kobiet?
Najnowsze