Dawid Kubacki

Autor: Cyfra Sport O której godzinie skoki dzisiaj sobota 10.02.2024 PŚ Lake Placid O której dzisiaj skoki narciarskie 10 lutego 2024

MŚ w Planicy

Dawid Kubacki z brązowym medalem! Timi Zajc mistrzem świata, Kamil Stoch tuż za podium

2023-03-03 19:29

Wszyscy czekali na mistrzostwa świata w Planicy na dużej skoczni. W pierwszej serii o kilku występach zadecydował wiatr, a liderem po 50-ciu zawodnikach został Ryoyu Kobayashi, na drugim miejscu uplasował się Timi Zajc, a trzecią lokatę zajmował Halvor Egner Granerud. W drugiej części konkursu wszystko się odmieniło, ponieważ najlepiej się zaprezentował Słoweniec, wyprzedzając Japończyka, a Dawid Kubacki, zajmujący czwarte miejsce po pierwszej próbie oddał fantastyczny skok i wskoczył na trzeci stopień podium. Nie był to jednak szczęśliwy konkurs dla Kamila Stocha, 35-latek uplasował się na 4. lokacie. W pierwszej "10" znalazł się także Piotr Żyła ( 8. miejsce), a Aleksander Zniszczoł zakończył rywalizację na 22. pozycji.

Piotr Żyła - mistrz świata na skoczni normalnej w czwartkowych kwalifikacjach zajął 16. miejsce. Jednak polscy kibice mają prawo do optymizmu przed zbliżającym się konkursem na skoczni dużej. Wszystko za sprawą świetnej dyspozycji Dawida Kubackiego (2. pozycja w kwalifikacjach) oraz Kamila Stocha, który uplasował się na 3. lokacie. Zawody wygrał Timi Zajc, ale podopieczni Thomasa Thurnbichlera dali jasny znak, że są w stanie powalczyć o medale na dużej skoczni w Planicy. Tym bardziej, że lider Pucharu Świata, Halvor Egner Granerud nie zachwyca dyspozycją i w kwalifikacjach zajął dopiero 9. miejsce.

Czy Dawid Kubacki zdobędzie medal na MŚ w Planicy?