Dawid Kubacki

Autor: Cyfra Sport O której godzinie skoki dzisiaj sobota 10.02.2024 PŚ Lake Placid O której dzisiaj skoki narciarskie 10 lutego 2024

MŚ w Planicy

Dawid Kubacki z brązowym medalem! Timi Zajc mistrzem świata, Kamil Stoch tuż za podium

2023-03-03 19:29

Wszyscy czekali na mistrzostwa świata w Planicy na dużej skoczni. W pierwszej serii o kilku występach zadecydował wiatr, a liderem po 50-ciu zawodnikach został Ryoyu Kobayashi, na drugim miejscu uplasował się Timi Zajc, a trzecią lokatę zajmował Halvor Egner Granerud. W drugiej części konkursu wszystko się odmieniło, ponieważ najlepiej się zaprezentował Słoweniec, wyprzedzając Japończyka, a Dawid Kubacki, zajmujący czwarte miejsce po pierwszej próbie oddał fantastyczny skok i wskoczył na trzeci stopień podium. Nie był to jednak szczęśliwy konkurs dla Kamila Stocha, 35-latek uplasował się na 4. lokacie. W pierwszej "10" znalazł się także Piotr Żyła ( 8. miejsce), a Aleksander Zniszczoł zakończył rywalizację na 22. pozycji.

Mistrzostwa świata w Planicy

Witamy w relacji na żywo z mistrzostw świata w Planicy! Początek zawodów zaplanowany jest na godzinę 17:30. Zapraszamy!

Już za ok. 15 minut rozpocznie się konkurs w Planicy, a dokładniej walka o mistrzostwo świata!

Po serii próbnej polscy kibice mogą być pełni optymizmu!

Krótka informacja na temat obiektu.

Przypomnienie skoku po mistrzostwo świata na skoczni normalnej w wykonaniu Piotra Żyły!

Pierwszy na belce pojawił się Francesco Cecon, reprezentant Włoch zanotował 119,5 metra.

Po pięciu zawodnikach tak prezentuje się pierwsza "3"

1. Kalinichenko

2. Dean

3. Cecon.

Daleki skok w wykonaniu nowego lidera - Nousiainena - 125,5 metra.

Zmiana lidera, Marusiak po skoku na 125 metrów przejmuje prowadzenie.

Świetny skok Belshawa - 126 metrów, Amerykanin obejmuje prowadzenie!

Już 20 zawodników oddało skok. Tak prezentuje się aktualnie podium:

1. Ammann

2. Aigro

3. Belshaw.

Zniszczoł! Polak wykonuje dobry skok! 124,5 metra!

Aleksander Zniszczoł pewny awansu do serii finałowej!

Pozostała ostatnia "20" w pierwszej serii!

1. Ammann

2. Zniszczoł

3. Deschwanden.

Rozpoczynają się dalekie skoki, Forfang skacze na odległość 131,5 metra i zajmuje 1. miejsce!

Kamil Stoch już na belce! Polak oddaje bardzo dobry skok!

131,5 metra i Stoch nowym liderem!

Przed nami ostatnia "10" w pierwszej serii!

Tschofenig skacze dalej od Stocha, ale nie było praktycznie wiatru podczas skoku Austriaka, dlatego zajmuje 3. miejsce.

Zmiana na pozycji lidera, Geiger wyprzedził Stocha po skoku na odległość 137,5 metra.

Fenomenalny skok Zajca! 137,5 metra, co daje Słoweńcowi pierwsze miejsce!

Kobayashi obejmuje prowadzenie po skoku na 135 metr!

Piotr Żyła! 128,5 metra, niestety dopiero 7. miejsce...

Ostatnia trójka! Lanisek bardzo słabo! Tylko 124,5 metra, co daje 12. pozycje.

Na belce już Dawid Kubacki! Dobry skok Polaka przy tak trudnych warunkach, 129 metrów! Jest na trzecim miejscu!

Granerud oddał bardzo dobry skok, Norweg 131 metrów. Zajmuje 3. lokate... Kubacki czwarty.

Niezwykle emocjonująco zapowiada się druga seria! Trzech Polaków w pierwszej "10"!

Zaczynamy drugą serię! Nousiainen 119,5 metra.

Pięciu zawodników już oddało drugi skok!

1. Belshaw

2. Marusiak

3. Kytosaho.

Zniszczoł już pojawił się na belce! Polak oddaje lepszy skok niż w pierwszej serii, 127 metrów. Tym samym zajmuje drugie miejsce.

Wielkimi krokami zbliżamy się do najlepszej "15" po pierwszej serii!

Lanisek oddaje bardzo dobry skok! Ląduje na 133 metrze! Może awansować o kilka pozycji, z 14. pozycji po pierwszej serii.

Jeszcze Kraft, Hoerl i na belce pojawi się Żyła!

Fenomenalny skok Krafta! Austriak wylądował na 136 metrze!

Żyła już gotowy, żeby oddać drugi skok! Dobry występ Polaka - 133,5 metra, niestety nie wyprzedzi Krafta...

Już za chwilę kolejny z Polaków - Kamil Stoch!

Bardzo dobry skok Stocha! 134,5 metra! Polak liderem!

Geiger o wiele bliżej niż w pierwszej serii, Niemiec nie wyprzedzi Stocha!

Na belce już czeka Dawid Kubacki!

Brawo! Dawid Kubacki 135 metrów! W tym momencie dwóch Polaków na pierwszym i drugim miejscu!

Ostatnia "3" po pierwszej serii! Pierwszy skok odda Granerud.

Norweg nie wyprzedzi Kubackiego i Stocha! Co za emocje!

Dawid Kubacki na pewno ma medal! Tylko jakiego koloru? Zaraz się okaże!

Daleki lot Zajca! Na pewno zostanie liderem po tym skoku Słoweniec, 137 metrów.

Teraz wszystko w rękach Kobayashiego!

Blisko! Kobayashi bardzo słabo! Timi Zajc mistrzem świata! Ryoyu Kobayashi na drugim miejscu, a Dawid Kubacki z brązowym medalem! Kamil Stoch tuż za podium...

To już wszystko na dziś! Zapraszamy na kolejne relacje na sport.se.pl!

Piotr Żyła - mistrz świata na skoczni normalnej w czwartkowych kwalifikacjach zajął 16. miejsce. Jednak polscy kibice mają prawo do optymizmu przed zbliżającym się konkursem na skoczni dużej. Wszystko za sprawą świetnej dyspozycji Dawida Kubackiego (2. pozycja w kwalifikacjach) oraz Kamila Stocha, który uplasował się na 3. lokacie. Zawody wygrał Timi Zajc, ale podopieczni Thomasa Thurnbichlera dali jasny znak, że są w stanie powalczyć o medale na dużej skoczni w Planicy. Tym bardziej, że lider Pucharu Świata, Halvor Egner Granerud nie zachwyca dyspozycją i w kwalifikacjach zajął dopiero 9. miejsce.

Czy Dawid Kubacki zdobędzie medal na MŚ w Planicy?