Na igrzyskach zimowych w Pekinie roboty zastąpią ludzi [WIDEO]

2021-11-01 11:44
Igrzyska olimpjskie, Pekin 2022, ZIO, robot
Autor: Twitter/CGTNOfficial Takie roboty spotkają widzowie podczas wizyty na obiektach olimpijskich w Pekinie

Organizatorzy zimowych igrzysk olimpijskich w Pekinie (4–20 lutego 2022) wprowadzą ostre działania przeciw pandemii koronawirusa, a jednym z pomysłów jest zatrudnienie do pracy podczas imprezy… robotów. Wszystko po to, by jak najpełniej chronić gości aren przed COVID-19. Na razie trwają próby w hali hokeja na lodzie Wukesong Arena.

Docelowo na obiekty ZIO Pekin 2022 wyjedzie 30 robotów, które mają za zadanie poprawiać warunki sanitarne. Jeden służy do rozpylania substancji antywirusowych wokół siebie, drugi rozwozi środek do odkażania rąk i przypomina o noszeniu maseczek. Agencja CGTN, która poinformowała o testach robotów, podkreśla, że chodzi tu przede wszystkim o dezynfekcję i to jest główne zadanie, jakie mają wykonywać maszyny. Rozpylają mgiełkę środka dezynfekującego powietrze i powierzchnie płaskie przy pomocy czterech dysz. W ciągu minuty zapewnia czystość sanitarną na obszarze 36 metrów kwadratowych. Na jednej baterii robot jest w stanie zdezynfekować 1000 metrów kwadratowych. Robot porusza się bezpiecznie po arenie, a w nawigacji pomaga mu wbudowany radar. Obsługa steruje nim przy pomocy aplikacji na telefony komórkowe.

Natalia Maliszewska musiała się wycofać z zawodów PŚ. „Zdrowia nie starczyło”

Drugi automat śledzi czy widzowie mają założone maseczki ochronne i w razie czego podjeżdża przypominając o tym wymogu. Przewozi też na pokładzie środek dezynfekujący ręce. Jak oceniają organizatorzy, jeden robot wykonuje pracę, do której potrzebni byliby trzej – czterej wolontariusze. Dzięki temu można ograniczyć obsługę ludzką w hali do niezbędnego minimum, czyli ok 1000 osób.

Żona Dawida Kubackiego ma nową pracę! Wystarczy jeden telefon i przyjedzie do Twojego domu na prywatny pokaz

Sonda
Co sądzisz o robotach z ludzkimi cechami?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze