Dawid Kubacki

i

Autor: Paweł Skraba/Super Express Dawid Kubacki

Czapki z głów!

Niesamowita passa Dawida Kubackiego! Zrobił to jako pierwszy w historii, nawet Małysz tego nie dokonał

2023-01-20 10:26

Dawid Kubacki wciąż w znakomitej formie. Najlepszy obecnie polski skoczek zajął 2. miejsce w piątkowym konkursie w Sapporo i było to dla niego już 10. podium z rzędu w zawodach Pucharu Świata. Jak się okazuje, to nie pierwsza taka seria w jego karierze.

Kubacki w Sapporo prowadził po 1. serii, ale ostatecznie skończył zawody na 2. miejscu. Lepszy od Polaka okazał się tylko reprezentant gospodarzy Ryoyu Kobayashi. Mimo to nasz reprezentant ma i tak ogromne powody do zadowolenia. W piątek po raz 10. z rzędu zakończył zmagania w Pucharze Świata na podium. Taką serią może pochwalić się zresztą drugi raz w karierze - pierwszy raz tej sztuki dokonał w sezonie 2019/2020. Jak się okazuje Kubacki jest pierwszym skoczkiem w historii, który po raz drugi zanotował serię 10 konkursów z rzędu na podium w Pucharze Świata. Czapki z głów!

Kubacki goni Prevca i Ahonena

Teraz przed Polakiem kolejne wyzwanie. Najwięcej podiów z rzędu w Pucharze Świata zanotował Janne Ahonen - Finowi ta sztuka udała się w 13 konkursach. Drugi w tym zestawieniu jest Słoweniec Peter Prevc, którego licznik zatrzymał się na 12 zawodach. Prevca Kubacki może dopaść jeszcze w Sapporo, gdzie kolejne dwa konkursy zaplanowano na sobotę i niedzielę. Fina może z kolei dogonić 28 stycznia podczas pierwszych w tym sezonie lotów w Bad Mitterndorf.

Ulubione piosenki skoczków narciarskich [Stoch, Żyła, Kubacki] | ESKA XD - Ale to już było! #62
Najnowsze