Halvor Egner Granerud

i

Autor: AP Halvor Egner Granerud

Będzie bojkot?

Norwegowie mogą nie wystąpić w Pucharze Świata? Czekają na decyzję FIS w sprawie Rosji

2022-09-29 22:03

Władze norweskiej federacji narciarskiej (NSF) zapowiedziały, że są gotowe zbojkotować przyszłoroczne mistrzostwa świata w narciarstwie klasycznym w Planicy oraz zawody zbliżającego się wielkimi krokami sezonu Pucharu Świata, jeżeli do startu zostaną dopuszczeni Rosjanie i Białorusini. To może zwiastować brak znakomitych skoczków, którzy mają wielu fanów również w Polsce

- Jesteśmy wielką i silną nacją narciarska i w obecnej sytuacji jest to kwestia wartości, jakie wyznajemy. Nie możemy rywalizować z reprezentantami krajów, które prowadzą wojnę, jakby nic się nie stało. Rozważamy taką decyzje bardzo poważnie - powiedział przewodniczący komitetu d/s biegów narciarskich przy NSF Torbjoern Skogstad agencji NTB.

NSF zdecydowała się też nie uczestniczyć w żadnym spotkaniu FIS, w którym będą brali udział działacze z Rosji i Białorusi.

 - Sankcje - jak się dowiedzieliśmy od FIS - dotyczą tylko sportowców, a sport to przecież również działacze, więc nie będziemy w żadnym wypadku siedzieć z nimi przy wspólnym stole - powiedziała prezes NSF Tove Moe Myrgaug.

Były mistrz świata wagi ciężkiej wezwany do rosyjskiego wojska! Podjął decyzję. Trafi na front?

Decyzja o ewentualnym dopuszczeniu do startu w PŚ i MŚ Rosjan i Bialorusinów ma zapaść podczas spotkania FIS 22 października. - Wtedy podejmiemy ostateczne decyzje. W grę wchodzi bojkot również w sytuacji, kiedy ci sportowcy zostaną dopuszczeni do startu pod neutralną flagą, jak to dzieje się w tenisie i w kolarstwie. To według nas jest tylko kamuflażem - zaznaczył Skogstad.

Mistrzostwa świata w narciarstwie klasycznym w Planicy odbędą się w dniach 21 lutego - 5 marca 2023 roku.

Dramat Kamila Stocha! Thurnbichler nie miał wyjścia, klamka zapadła

Thomas Thurnbichler przed startem przygotowań do nowego sezonu
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze