Halvor Egner Granerud

i

Autor: AP Halvor Egner Granerud

Będzie bojkot?

Norwegowie mogą nie wystąpić w Pucharze Świata? Czekają na decyzję FIS w sprawie Rosji

2022-09-29 22:03

Władze norweskiej federacji narciarskiej (NSF) zapowiedziały, że są gotowe zbojkotować przyszłoroczne mistrzostwa świata w narciarstwie klasycznym w Planicy oraz zawody zbliżającego się wielkimi krokami sezonu Pucharu Świata, jeżeli do startu zostaną dopuszczeni Rosjanie i Białorusini. To może zwiastować brak znakomitych skoczków, którzy mają wielu fanów również w Polsce

- Jesteśmy wielką i silną nacją narciarska i w obecnej sytuacji jest to kwestia wartości, jakie wyznajemy. Nie możemy rywalizować z reprezentantami krajów, które prowadzą wojnę, jakby nic się nie stało. Rozważamy taką decyzje bardzo poważnie - powiedział przewodniczący komitetu d/s biegów narciarskich przy NSF Torbjoern Skogstad agencji NTB.

NSF zdecydowała się też nie uczestniczyć w żadnym spotkaniu FIS, w którym będą brali udział działacze z Rosji i Białorusi.

 - Sankcje - jak się dowiedzieliśmy od FIS - dotyczą tylko sportowców, a sport to przecież również działacze, więc nie będziemy w żadnym wypadku siedzieć z nimi przy wspólnym stole - powiedziała prezes NSF Tove Moe Myrgaug.

Były mistrz świata wagi ciężkiej wezwany do rosyjskiego wojska! Podjął decyzję. Trafi na front?

Decyzja o ewentualnym dopuszczeniu do startu w PŚ i MŚ Rosjan i Bialorusinów ma zapaść podczas spotkania FIS 22 października. - Wtedy podejmiemy ostateczne decyzje. W grę wchodzi bojkot również w sytuacji, kiedy ci sportowcy zostaną dopuszczeni do startu pod neutralną flagą, jak to dzieje się w tenisie i w kolarstwie. To według nas jest tylko kamuflażem - zaznaczył Skogstad.

Mistrzostwa świata w narciarstwie klasycznym w Planicy odbędą się w dniach 21 lutego - 5 marca 2023 roku.

Dramat Kamila Stocha! Thurnbichler nie miał wyjścia, klamka zapadła

Thomas Thurnbichler przed startem przygotowań do nowego sezonu
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze