Nowy trener hokejowej reprezentacji: Błyskawicznie wyprowadzać kontrę

2020-06-30 20:40 DCH
Hokej na lodzie, hokeiści, reprezentacja Polski
Autor: polskihokej.eu Polscy hokeiści w akcji na turnieju w Kazachstanie

50-letni słowacki trener Robert Kalaber objął kadrę Polski w hokeju na lodzie. "Nie będzie wielkich różnic" - zapowiada w rozmowie z katowickim dziennikiem "Sport" trener, który od sześciu lat prowadzi zespół JKH GKS Jastrzębie.

Przez dwa poprzednie lata selekcjonerem był Tomasz Valtonen, trener fiński polskiego pochodzenia. Drużyna przez niego prowadzona nie zdołała przed rokiem powrócić do wyższej klasy rozgrywek MŚ czyli Dywizji IA. W tym roku czempionat Dywizji IB, ktory miał odbyć się w Katowicach, został odwołany z powodu pandemii.

- Tam przede wszystkim zabrakło dyscypliny w najważniejszych momentach meczu z Rumunią, skuteczności i… szczęścia - mówi Kalaber o czempionacie 2019 katowickiemu "Sportowi". - Za to niepowodzenie słono płacimy, bo miejsce reprezentacji jest w innym miejscu. Szkoda, że tegoroczne mistrzostwa zostały odwołane. Wraz z moimi współpracownikami zrobimy wszystko, by się wygrzebać. Tylko mistrzostwa muszą się odbyć!
Słowacki szkoleniowiec nie przewiduje znaczniejszych zmian w systemie gry.
- Oczywiście będą, ale nazwałbym je drobnymi, detalami. Przede wszystkim chciałbym żebyśmy grali szybciej. Błyskawicznie wyprowadzali kontrę po odzyskaniu krążka we własnej strefie. W nowoczesnym hokeju to niezwykle ważne, by zdobyć krążek i szybko przenieść grę do tercji rywala. Szybka kontra sprawia, że przeciwnik nie może zorganizować skutecznej obrony. Nie możemy marudzić czy „bawić” się we własnej tercji, bo taka gra nie interesuje kibiców.

Najnowsze