Anże Lanisek

i

Autor: AP PHOTO Anże Lanisek

PŚ Willingen

O której godzinie SKOKI DZISIAJ niedziela 5 lutego 2023. PŚ Willingen O KTÓREJ dzisiaj skoki w niedzielę konkurs indywidualny 5.02 GODZINA

2023-02-05 8:42

O której godzinie skoki dzisiaj niedziela 5 lutego 2023? Niedziela będzie trzecim i zarazem ostatnim dniem rywalizacji Muehlenkopfschanze w Willingen. W sobotę Polacy ponownie pokazali się z dobrej strony, a zwłaszcza Dawid Kubacki i Piotr Żyła. Pierwszy z nich uplasował się na podium, a starszy z zawodników był tuż za jego plecami. Na powtórzenie co najmniej takich wyników polscy kibice czekają również w niedzielę. SKOKI DZISIAJ Willingen O KTÓREJ GODZINIE?

O której godzinie skoki dzisiaj sobota 5 lutego 2023. O której dzisiaj skoki 5.02

Po weekendzie z lotami narciarskimi w Bad Mitterndorf polscy kibice mogli się nieco zaniepokoić dyspozycją biało-czerwonych. Zwłaszcza Dawid Kubacki nie prezentował się tak dobrze, jak miało to miejsce w poprzednich konkursach. Były już lider Pucharu Świata zajmował odległe lokaty i gołym okiem widać było, że coś w jego skokach nie funkcjonuje. Dlatego można było się zastanawiać, jak Kubacki zaprezentuje się w Willingen. Muehlenkopfschanze od wielu sezonów sprzyja reprezentantom biało-czerwonych i tak tez było tym razem. Kubacki ponownie pokazał, że w tym sezonie będzie liczył się w walce o najważniejsze trofea i w sobotnim konkursie zajął trzecie miejsce za Granerudem oraz Laniskiem. Dobrze spisał się również Piotr Żyła, który zanotował spory awans po drugiej serii i uplasował się tuż za plecami Kubackiego.

O której 4.02 sobota skoki w Willingen skoki narciarskie dzisiaj o której

Zdecydowanie gorzej zaprezentował się Kamil Stoch. Znów można być zaniepokojonym o dyspozycję trzykrotnego mistrza olimpijskiego, który w sobotę zajął dopiero 25. miejsce. - Męczy się. Musi pracować i powinien to zaakceptować, my też. Staramy się tak mocno, jak tylko możemy. Musi znaleźć czucie i wtedy się wyluzuje, co przyniesie efekty. Po prostu potrzeba pracy - powiedział o postawie skoczka Thomas Thurnbichler w rozmowie z Eurosportem. Trzeba mieć nadzieje, że Stoch znów odnajdzie radość ze skakania.

Na niedzielę w w Willingen zaplanowano zarówno kwalifikacje, jak i konkurs indywidualny. Rywalizacja powinna zacząć się od 14:30 i kwalifikacji. Półtorej godziny później, o 16:00 zaplanowany jest start pierwszej serii konkursu indywidualnego. Transmisja ze zmagań dostępna będzie na Eurosport 1 oraz TVN. Relacja na portalu sport.se.pl! Zapraszamy!

Listen on Spreaker.
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze