Skoki narciarskie dzisiaj O której godzinie skoki dzisiaj NA ŻYWO sobota 4.03.2023 Uwaga na godzinę konkursu! MŚ w Planicy

i

Autor: AP Skoki narciarskie dzisiaj O której godzinie skoki dzisiaj NA ŻYWO sobota 4.03.2023 Uwaga na godzinę konkursu! MŚ w Planicy

MŚ w Planicy

O której godzinie skoki dzisiaj NA ŻYWO sobota 4.03.2023 Uwaga na godzinę konkursu drużynowego! MŚ w Planicy

2023-03-04 15:04

O której godzinie skoki dzisiaj w sobotę 4.03.2023 MŚ Planica. Już dziś konkurs drużynowy w mistrzostwach świata w Planicy, a kibice zastanawiają się, o której skoki dzisiaj 4 marca 2023. Thomas Thurnbichler szybko wprowadził w życie plan odbudowy polskich skoczków. W sobotnie popołudnie Piotr Żyła, Kamil Stoch, Dawid Kubacki i Aleksander Zniszczoł znów mogą sprawić trenerowi piękny prezent. Austriak i jego polscy podopieczni celują w złoto, a wczorajszy konkurs potwierdził, że zwycięstwo jest jak najbardziej realne. Sprawdź, o której dzisiaj skoki w sobotę 4.03 MŚ w Planicy.

Na żywo

SKOKI DZISIAJ 4.03.2023 Konkurs drużynowy w MŚ w Planicy

Najnowsze wpisy relacji pojawiają się na górze

Witamy w naszej relacji na żywo z konkursu drużynowego w MŚ w Planicy. Początek rywalizacji w sobotę o godzinie 16.30

Przez lata nie tracili formy. W ostatnich pięciu „drużynówkach” o mistrzostwo świata – tylko raz wypadli z podium. Teraz wiele wskazuje na to, że medal jest w ich zasięgu. Nawet ten najcenniejszy. Kto załapie się i będzie walczył ramię w ramię ze słynnym trio? Od tygodni trwała rywalizacja między Paweł Wąskiem i Aleksandrem Zniszczołem. Wybór padł na tego drugiego, który w piątkowym konkursie był 23. Wąsek spokojnie obserwował te zawody w biurze prasowym, a także na trybunach

O której godzinie skoki dzisiaj 4.03.2023 sobota O której dzisiaj konkurs drużynowy MŚ w Planicy

Jaka jest więc taktyka na sobotni konkurs? – Skład naszej reprezentacji otworzy Kamil, drugi wystąpi Piotrek, Olek będzie trzeci, a wszystko zamknie Dawid. Chcemy zaryzykować wszystko i pójść po medal. Również złoto jest możliwe. Odcinamy piątek, sobota to nowy dzień. Rywalizacja będzie wyrównana między pięcioma czołowymi ekipami. Tu nie będzie miejsca na zbyt wiele błędów – powiedział trener Thomas Thurnbichler, szkoleniowiec polskiej drużyny. – Pokazaliśmy, że stać nas na dobre i przede wszystkim skoki. Cała czwórka. Przyjedziemy z uśmiechami i werwą do działania na twarzy na skocznię. Chcemy też wszyscy wyjechać z tej skoczni z uśmiechem – dodał Dawid Kubacki.

Skoki dzisiaj O której godzinie konkurs drużynowy sobota 4 marca 2023 MŚ Planica

Konkurs drużynowy już dzisiaj o godzinie 16.30. Chętnych do złota jest wielu. Stefan Horngacher zdążył już udowodnić, że w znakomity sposób przygotował Niemców na te mistrzostwa. To w końcu oni będą bronić złota zdobytego dwa lata temu w Oberstdorfie. Groźni będą Austriacy, Słoweńcy, a chętni rewanżu za klęskę sprzed dwóch lat będą Norwegowie (dopiero 6. miejsce). – Nie ma szans, by przewidzieć wynik tego konkursu, ale to jest najpiękniejsze w tej dyscyplinie. Wiem za to, że to będzie konkurs, na którym będę się świetnie bawił. To będzie znakomita rywalizacja – przekonuje nas Alexander Stoeckl, trener norweskiej drużyny. – Jeśli zdobędziemy medal, to będzie to wspaniała sprawa. Ostatnio nie szło nam dobrze, jako drużynie. Teraz każdy z nas zechce pokazać najlepszą wersję siebie. Wtedy możemy być w piątce. Austria, Słowenia, Polska i Niemcy są teraz dużo silniejsze od nas – dodał Halvor Egner Granerud.

O której skoki dzisiaj 4.03.2023 sobota MŚ w Planicy O której dzisiaj skoki w sobotę

Kamil Stoch znów może mówić o pechu. Rok temu otarł się o medal olimpijski w Zhankjahou, teraz w Planicy. W obu przypadkach był czwarty i szósty. Do indywidualnego krążka zabrakło niewiele, ale trzykrotny mistrz olimpijski szybko przestał się łudzić nadziejami na podium, gdy zobaczył, ile Ryoyu Kobayashi dostał punktów za wiatr. – Trzeba liczyć na umiejętności niż na szczęście – powiedział wprost skoczek z Zębu. Niemal wszyscy w Planicy byli pewni, że Kobayashi wpuścił Stocha na podium. Tylko nie Stoch, który żywo zainteresowany walką o medal, szybko spojrzał na przeliczniki. Okazało się, że jego 129,5 metra w drugiej serii wystarczyło. – Wiedziałem, że Ryoyu będzie na podium. Widziałem jego rekompensatę za skok, ile skoczył w pierwszej serii – mówił dziennikarzom. – Gdyby dawali chociaż punkty do Puchar Świata, a teraz nawet tej tui nie dostałem. Wychodzę z dziurawą rękawiczką… – rzucił w żartach Stoch.

O której dzisiaj skoki w sobotę 4.03 O której godzinie konkurs drużynowy w Planicy MŚ

W idealnym scenariuszu piątkowych zawodów – Dawid Kubacki jest na podium z Kamilem Stochem. Jednak to właśnie Kubacki poniekąd zablokował mu drogę do podium. Stoch skończył na czwartym miejscu, tracąc do Kubackiego 4,1 pkt. – Do samego końca wierzyłem, że będziemy z Kamilem razem na tym podium. Wydawało się, że skok Ryoyu był krótszy i że nawet z tymi przelicznikami starczy, by Kamil wszedł na podium. A tu jednak był nawet przede mną. Nie starczyło, ale taki jest ten sport, dziesiąte robią różnice, a w tym konkursie liczyły się tylko pierwsze trzy miejsca – powiedział Kubacki.

Konkurs drużynowy w sobotę 4.03 O której skoki dzisiaj MŚ Planica

Przed nami konkurs drużynowy w MŚ w Planicy. Zaplanowano go na sobotę 4 marca 2023. Początek pierwszej serii o godz. 16:30. Transmisja na antenach TVN, Eurosportu 1 i online w Eurosporcie Extra w Playerze.

Adam Małysz o złocie Piotra Żyły i zatrudnieniu Thomasa Thurnbichlera
Listen on Spreaker.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze