OGROMNY DRAMAT skoczka, którego znają wszyscy Polacy. To koniec marzeń

2021-02-23 16:43 md
Gregor Schlierenzauer
Autor: Andrzej Lange Gregor Schlierenzauer

Kontuzje to nieodzowna część sportu. Zdarzają się jednak urazy mniej poważne i te, po których sportowcy notują naprawdę długie przerwy. Teraz przekonał się o tym skoczek narciarski, którego nie trzeba przedstawiać żadnemu polskiemu fanowi - Gregor Schlierenzauer. Dla byłego rywala jeszcze Adama Małysza obecny sezon już się zakończył.

Z wielką nostalgią wszyscy polscy fani mogą wspominać czasy, gdy Gregor Schlierenzauer rywalizował z Adamem Małyszem. Austriak niejednokrotnie pokazywał, że drzemie w nim gigantyczny potencjał i przed nim ogromna kariera. Ostatni okres jednak w jego przygodzie ze skokami nie był już tak udany. Notował przeciętne rezultaty, nie był w stanie włączyć się do rywalizacji o czołowe lokaty, a teraz dodatkowo doznał bardzo poważnej kontuzji.

RODZICE Mariusza Pudzianowskiego - ZDJĘCIA

Znakomity niegdyś Austriak podczas serii treningowej zawodów Pucharu Kontynentalnego w Brotterode przeskoczył obiekt, a następnie z bólem złapał się za kolano. Później już nie skakał. Poddał się badaniom, które wykazały kolejne w jego karierze zerwanie więzadeł krzyżowych. Teraz zawodnika czeka długa, co najmniej około półroczna przerwa od uprawiania sportu.

Tym samym sezon 2020/2021 dla Gregora Schlierenzauera dobiegł końca - to koniec marzeń o kolejnych występach. W klasyfikacji generalnej Pucharu Świata skoczek plasuje się dopiero na 64. lokacie.

Aleksander Doba nie żyje
Najnowsze