Ojciec Kamila Stocha boi się o syna. Dokładnie wszystko opisał. Stres jest ogromny

2021-03-04 11:35 dch md
Kamil Stoch
Autor: MAREK ZIELINSKI / SUPER EXPRESS Kamil Stoch

Kamil Stoch w piątek weźmie udział w kolejnym konkursie w ramach mistrzostw świata w Oberstdorfie. Tym razem skoczkowie będą walczyli o złoty medal na skoczni dużej. "Super Express" przed startem tych gigantycznych emocji skontaktował się z ojcem polskiego mistrza olimpijskiego, Bronisławem Stochem. Mężczyzna nie ukrywa, że pod pewnym względem boi się o swojego syna. Postanowił dokładnie wszystko opisać.

W miniony weekend show skradł Piotr Żyła. Reprezentant Polski wywalczył mistrzostwo świata na skoczni normalnej. Kamil Stoch nie zamierza się jednak poddawać i wierzy, że będzie w stanie dorównać swojemu koledze, ale na skoczni dużej. Już w czwartek odbędą się kwalifikacje, natomiast w piątek dojdzie do konkursu. Wszyscy fani "Biało-czerwonych" wierzą, że sukcesor Adama Małysza będzie w stanie wznieść się na wyżyny swoch ogromnych umiejętności i pokazać na tyle mocy, by wywalczyć złoty medal. Zadanie jednak nie będzie łatwe. I to nawet pomimo faktu, że w akcji nie ujrzymy najgroźniejszego przeciwnika Stocha i lidera klasyfikacji Pucharu Świata - Halvorga Egnera Graneruda. Norweg zakaził się koronawirusem COVID-19 i musi teraz przebywać w izolacji.

Tak wygląda teraz Andrzej Gołota. Zdjęcie żony pokazuje, jaka jest prawda o jego życiu

Kamila Stocha za pośrednictwem telewizji w akcji zobaczą wszyscy. Ale to najbliższe mu osoby są dla niego codziennym oparciem, z dala od blasku fleszy. Do tego grona bez wątpienia zalicza się także ojciec skoczkach - Bronisław Stoch, który porozmawał z "Super Expressem".

Lewandowski już kupił samochód swojej córce. Taki Bentley to szczyt marzeń wszystkich!

Mężczyzna nie ukrywa, że stresuje się występami swojego dziecka, a nawet się o nie boi. - Obawy mam zawsze. I o formę ogólną i o to, czy skoki będą takie, jak on sobie życzy. Nie obawia się tylko ten, kto nie ma wyobraźni. Ale sportowcy maja przecież różne koleje kariery. Ocierają się o różne zdarzenia i muszą je przetrawić. Są autentyczni w tym, co robią, dają z siebie wszystko. Czasem przerost ambicji może spowodować nadmierne starania, które prowadzą do błędu. Ale w naszej kadrze już od lat zawodnicy prowadzeni są tak, by rywalizowali nie z rywalami, a z własną dyspozycją. Mają wykonać dobrą robotę. I jeśli Kamil nie straci motywacji, to będzie OK - wyznaje nam Bronisław Stoch.

Zarówno jemu jak i wszystkim polskim kibicom pozostaje wierzyć, że piątek w Oberstdorfie będzie kolejnym wspaniałym dniem dla reprezentantów Polski. I, kto wie, być może tym razem to właśnie Kamil Stoch wejdzie w buty najlepszego polskiego kadrowicza i zgarnie laury za swoją postawę. Odpowiedź poznamy już niedługo.

Żyła mistrzem świata!
Komentarze
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze