Piotr Żyła

i

Autor: AP Piotr Żyła

Żyła przed TCS

Piotr Żyła nie gryzł się w język! Polak wskazał, z czym ma największy problem, szczere wyznanie

2023-01-05 20:56

71. edycja Turnieju Czterech Skoczni dobiega końca, przed ostatnim konkursem w Bischofshofen w pierwszej dziesiątce klasyfikacji generalnej znalazło się aż trzech Polaków. Niestety na czele jest Halvor Egner Granerud, który ma 23,3 pkt przewagi nad drugim Dawidem Kubackim. Na czwartej oraz piątek pozycji znajdują się kolejno: Piotr Żyła i Kamil Stoch. 35-latek po kwalifikacjach wskazał jaki błąd popełnia na tym obiekcie.

Turniej Czterech Skoczni, jak co roku odbywa się na przełomie końca starego i początku nowego roku. W tym sezonie Polacy spisują się bardzo dobrze podczas tych zawodów, co może potwierdzić klasyfikacja generalna. Niestety dla podopiecznych Thomasa Thurnbichlera w szczytowej formie jest Halvor Egner Granerud, który od początku 71. edycji przegrał zaledwie w Innsbrucku po nieudanym skoku w pierwszej serii, dzięki temu na najwyższym stopniu podium uplasował się Dawid Kubacki. Mimo to, Polak traci 23,3 pkt do Norwega przez wcześniejsze trzecie pozycje w GA-PA oraz Oberstdorfie. Na trzecim miejscu w tym momencie jest Anze Lanisek, do którego czwarty Piotr Zyła traci 16 punktów. Wszystko rozstrzygnie się podczas ostatniego konkursu  w Bischofshofen.

Piotr Żyła powiedział to wprost! Polak co roku popełnia ten sam błąd

Piotr Żyła ukończył kwalifikację do konkursu w Bischofshofen na 11. pozycji. Polak nie był zadowolony ze swojego występu, podczas rozmowy z "Eurosportem" wypowiedział się na temat swojego skoku. - Szykuję się na jutro. Rok w rok wiem, że muszę się tutaj później odbić. I rok w rok się… coraz wcześniej odbijam. Próg już mijam, a ja lecę! - wytłumaczył Żyła. Wszystkie wyjaśnienia jednego z podopiecznych Thurnbichlera mogą wyjaśnić, dlaczego 35-latek był taki zły. Ostatni konkurs w ramach Turnieju Czterech Skoczni odbędzie się 6 stycznia, start zaplanowany jest na godzinę 16:30. 

Wszyscy skoczkowie poznali pary, w których przyjdzie im rywalizować o awans do kolejnej serii. Dawid Kubacki wystartuje z Janem Habdasem, Kamil Stoch z Clemensem Leitnerem, na Piotra Żyłę czeka pojedynek z Pawłem Wąskiem, a Stefan Hula będzie skakał z Ryoyu Kobayashim.

 

Sonda
Czy Piotr Żyła osiągnie jeszcze jakiś sukces?
Piotr Żyła i jego show przed kamerami: Gdy ledwo żyję, jestem najbardziej zadowolony
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze