Pjongczang 2018, igrzyska olimpijskie

i

Autor: East News Baner reklamujący igrzyska olimpijskie w Pjongczang

Pjongczang 2018: Nagrody za zimowe igrzyska. Ile sportowcy zarobią za medale?

2018-01-29 16:35

Zimowe igrzyska olimpijskie Pjongczang 2018 rozpoczynają się 9 lutego. Przez ponad dwa tygodnie sportowcy z całego świata będą rywalizować o medale, a więc także o pieniądze. Przedstawiamy NAGRODY za zimowe igrzyska w Pjongczangu. Sprawdź, ile zarobią Polacy za medale zimowych io? Zarobki sportowców w Pjongczangu.

Sportowcy z 89 państw, a także zawodnicy pochodzący z Rosji rywalizować będą w Korei Południowej podczas zimowych igrzysk olimpijskich. Rozegranych zostanie ponad sto konkurencji w 15 dyscyplinach sportowych. W każdych zawodach do zdobycia oczywiście sól igrzysk, czyli medale. Najbardziej kuszące wydają się te wykonane ze złotego kruszcu, ale przecież srebrne i brązowe to również wielkie osiągnięcie dla każdego sportowca. Nie od dziś wiadomo przecież, że oprócz prestiżu i chwały, jakie daje zawodnikom posiadanie krążków, liczą się jeszcze bonifikaty finansowe. Samo zapisanie się na kartach historii jest ważne, ale nie utrzyma rodziny i nie zapewni godnego bytu po zakończeniu kariery.

Polski Komitet Olimpijski ogłosił, ile za zdobycie medalu w konkurencjach indywidualnych zarobią polscy sportowcy. Każdy, kto sięgnie po złoty krążek otrzyma nagrodę do 250 tysięcy złotych. Do 150 tysięcy otrzyma każdy srebrny medalista, a do 100 tysięcy sportowiec, który zgarnął brąz. Kwota przyznawana jest oczywiście za każdy zdobyty krążek. Na sukcesie zawodników zarobią również polskie związki sportowe, zależnie od konkurencji, która odniosła sukces. Każdy związek otrzyma za złoty medal swojego podopiecznego do 200 tysięcy złotych. Za srebrny medal przewidziano nagrodę do 150 tysięcy, a za brązowy do 100. PKOl wydał jednak wytyczne, które mówią o rozdysponowaniu nagród za medale. Każdy związek połowę tego, co otrzyma, musi przekazać trenerowi reprezentacji olimpijskiej. Pozostała część kwoty może być wydana według uznania zarządu, lecz ten pamiętać będzie musiał o pierwszym trenerze sportowca, trenerze klubowym, pierwszym klubie, aktualnym klubie, sparingpartnerach, sztabie szkoleniowym i sztabie medycznym.

Jeśli chodzi o konkurencje drużynowe, każdy zawodnik, który wywalczy krążek razem z drużyną, może liczyć na 75 procent kwoty przewidzianej za medale według stawek, które już przytyczyliśmy, czyli za złoty ok. 185 tysięcy złotych, za srebrny ok. 110 tysięcy złotych, a za brązowy ok. 75 tysięcy. Związki, których drużyny sięgną po medale, spodziewać się mogą dokładnie takich samych kwot, jak w przypadku konkurencji indywidualnych. Zasady dysponowania tymi nagrodami identyczna, jak we wspomnianym przypadku.

Pjongczang 2018: Daty rozgrywania igrzysk

Nasi Partnerzy polecają

Najnowsze