Jewgienij Klimow

i

Autor: AP PHOTO Jewgienij Klimow

Po tych słowach rosyjskiego skoczka robi się niedobrze. Ohydny atak Klimowa na Polaków, to się w głowie nie mieści

2022-04-05 8:00

Ostatnie tygodnie Pucharu Świata w skokach narciarskich były nieco okrojone personalnie, ale żadnemu z kibiców to nie mogło przeszkadzać. W konkursach nie startowali bowiem reprezentanci Rosji, którzy po wybuchu wojny na Ukrainie zostali wykluczeni ze zmagań. Po dłuższym czasie głos zabrał Jewgienij Klimow. Dla tego skoczka lepiej byłoby, gdyby jednak wciąż milczał.

W dużej mierze świat sportu nie pozostał obojętny na to, czego dopuściła się Rosja. Obrazki docierające do nas z Ukrainy z dnia na dzień są coraz bardziej przerażające i coraz większa liczba kibiców uważa, że Rosjanie powinni zostać całkowicie wykluczeni z międzynarodowych imprez. Taką decyzję podjęto m.in. w skokach narciarskich.

Dawid Kubacki wypaplał największy błąd Doleżala! To przez to polscy skoczkowie zawiedli, aż trudno uwierzyć

Klimow atakuje Polaków. Obrzydliwe słowa Rosjanina

Choć FIS długo zwlekał z decyzją o wykluczeniu Rosjan, ostatecznie ci nie mieli prawa kontynuować zmagań w Pucharze Świata. O potrzebie wykluczenia rosyjskich zawodników zrobiło się głośno przede wszystkim po zachowaniu Jewgienija Klimowa. Podczas zawodów w Lahti skoczek machając do kamery pokazał na rękawiczce flagę Rosji.

Kreacja Karoliny Małysz rozłoży was na łopatki! Do sieci trafiły zdjęcia z sesji ślubnej, wyglądała jak królowa

Akurat "przypadkowo", tuż po inwazji na Ukrainę, flaga ta znalazła się na sprzęcie sportowym. Sprawa wywołała ogromne oburzenie i domagano się jak najszybszego wykluczenia rosyjskich skoczków. Po kilku tygodniach milczenia Klimow postanowił odnieść się do całej sytuacji. Nie omieszkał zaatakować przy tym Polaków w ohydny sposób.

Sonda
Jak oceniasz decyzję o wykluczeniu Rosji z życia sportowego?

Klimow totalnie odleciał. Po jego słowach robi się niedobrze

W rozmowie z Match.tv opowiedział o sytuacji z Lahti. - Jeśli prześledzimy, okazuje się, że w znacznej części przypadków macham do kamery po wylądowaniu. Wiem, że miałem flagę na rękawiczkach, ale nie było żadnej prowokacji. Nie było żadnego zakazu, robiłem to, co zwykle. Dlaczego miałbym zachowywać się inaczej, skoro pozwalają na to przepisy? - pyta retorycznie Klimow.

Uważa, że nagonkę zaczęli Polacy. - Dostrzegli prowokację i zaczęli rozpowszechniać informację w sieciach społecznościowych. Nie było żadnego zakazu występów z symbolami narodowymi. Wszyscy skakali w swoim "normalnym" sprzęcie - powiedział Klimow. Skoczek stwierdził, że sytuacja została rozdmuchana w głupi sposób. Warto w tym momencie przypomnieć, że kilkanaście dni później Klimow brał udział w wiecu Władimira Putina i dumnie prężył pierś z literą "Z", która stała się rosyjskim symbolem wojny na Ukrainie. I to byłoby na tyle w kwestii "braku prowokacji"...

Tomasz Słomka: Wojna w Ukrainie pomogła Orbanowi wygrać wybory
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze