Mateusz Bryk

i

Autor: SE Mateusz Bryk

MŚ w hokeju

Polska – Francja relacja i wynik. Polska walczyła dzielnie, ale poległa z Francją

2024-05-14 22:48

Reprezentacja Polski poniosła trzecią porażkę z rzędu na mistrzostwach świata elity w hokeju na lodzie. To właśnie z Francją mieliśmy mieć największe, jak do tej pory, szanse na zwycięstwo, ale Trójkolorowi pokazali, że nie bez powodu dłużej grają w elicie od nas. W pewnej chwili było już nawet 0:4, ale Polacy pokazali, że nie chcą oddać meczu bez walki. Odrobili dwie bramki straty, mocno atakowali w trzeciej tercji, ale ostatecznie nie zdołali nawet zremisować. Poniżej znajdziecie zapis naszej relacji na żywo.

Polska - Francja 2:4 (0:2, 2:2, 0:0)

Bramki: Paś (37'), Fraszko (38') - Addamo (9', 12'), Da Costa (25'), Bellemare (28')

Polska – Francja relacja na żywo

Reprezentacja Polski po wielu latach wróciła do hokejowej elity. Na mistrzostwach świata nikt nie oczekuje cudów od Biało-Czerwonych, jednak utrzymanie się na najwyższym poziomie byłoby dobrze widziane i z pewnością jest w zasięgu naszych zawodników. W starciu z Łotwą, przegranym dopiero po dogrywce, a także ze Szwedami nasi reprezentanci pokazali się z naprawdę dobrej strony. Teraz jednak przyjdzie prawdziwy test – jak poradzą sobie z drużyną, z którą mają zdecydowanie większe szanse wygrać, gdzie może pojawić się już jakaś presja?

MŚ elity w hokeju na lodzie 14.05 wynik live

Francja również przegrała swoje dwa pierwsze mecze na mistrzostwach świata elity w hokeju na lodzie. Przegrali oni, podobnie jak Polacy, z Łotwą oraz Kazachstanem. Jako że z Łotyszami ponieśli porażkę także po dogrywce, to mają również jeden punkt i znajdują się nad nami dzięki lepszemu bilansowi bramek. Ewentualna porażka z Francją bardzo oddali Polskę od utrzymania się w elicie, bo inne z tych „słabszych” drużyn, wspomniany Kazachstan i Niemcy mają na swoim koncie już po jednym zwycięstwie.

Najnowsze