Polska - Niemcy Relacja na żywo i wynik meczu

Autor: AP PHOTO Polska - Niemcy Relacja na żywo i wynik meczu

Grają hokeiści

Polscy hokeiści postawili się Niemcom! Kolejny raz pokazali na MŚ serce. Wicemistrzowie świata mieli spore kłopoty

2024-05-18 19:05

Polska przegrała szósty mecz na tegorocznych mistrzostwach świata Elity, ale ponownie skradła serca kibiców. W sobotnim starciu z faworyzowanymi Niemcami Biało-Czerwoni walczyli naprawdę twardo i przegrali tylko 2:4. W ostatniej tercji złapali nawet kontakt z wyniku 0:3, ale fenomenalny J.J. Peterka szybko uspokoił sytuację. Ta porażka oznacza, że Polska zagra w poniedziałek o wszystko z Kazachstanem.

Polska - Niemcy 2:4

Bramki: Wajda (54'), Komorski (56') - Ehl (26'), Peterka (36', 57'), Ehliz (45')

Polska - Niemcy WYNIK na MŚ w hokeju

Polacy przystąpili do meczu z Niemcami zaledwie kilkanaście godzin po zażartej walce z USA (1:4). Wszyscy obawiali się o ich siły, ale podopieczni Roberta Kalabera szybko pokazali, że są znakomicie przygotowani do mistrzostw świata. W pierwszej tercji kompletnie zneutralizowali mocne strony wicemistrzów świata, a w bramce świetnie spisywał się David Zabolotny. Przez 25 minut utrzymywał się zaskakujący wynik 0:0, ale wtedy Alexander Ehl wykorzystał zabójczą kontrę po niewykorzystanej okazji Krzysztofa Maciasia. Ten gol nie załamał jednak Polaków, ale 10 minut później sędziowie przyznali Niemcom rzut karny po kapitalnej interwencji Zabolotnego. Faulu rzucenia kijem dopuścił się wtedy Krystian Dziubiński, a karnego pewnie wykorzystał J.J. Peterka.

W ostatniej tercji faworyci szybko wyszli na prowadzenie 3:0 po trafieniu Ehliza, ale jeśli ktoś skreślił wtedy Polaków, to popełnił ogromny błąd. Biało-Czerwoni znowu pokazali ogromne serce i w 56. minucie złapali kontakt po golach Patryka Wajdy i Filipa Komorskiego! Przez chwilę sensacja wisiała w powietrzu, ale grający w NHL Peterka szybko uspokoił sytuację bramką na 4:2. W samej końcówce wynik nie uległ już zmianie, co oznacza, że Polska z 1 punktem nadal zamyka tabelę grupy B i jest na pozycji spadkowej do dywizji 1A. Utrzymanie w Elicie jest jednak możliwe, a kluczowy będzie poniedziałkowy mecz z Kazachstanem. Poniżej nasza relacja na żywo z meczu Polska - Niemcy:

Czy Polska utrzyma się w hokejowej elicie?
Na żywo

Polska - Niemcy

Witamy w relacji na żywo z meczu Polska - Niemcy na mistrzostwach świata Elity w hokeju! Początek spotkania o 16:20.

Hokeiści już za chwilę wyjdą z szatni na lód w Ostrawie!

Spiker przedstawił już skład Niemców, a teraz czas na Polskę.

Marcin Kolusz i Maciej Urbanowicz dziś odpoczywają, trener dokonał też kosmetycznych zmian w poszczególnych piątkach.

Niemcy są już na lodzie, dołączają do nich Polacy!

20'

Zaczynamy! Dziś w naszej bramce David Zabolotny.

18'

Pierwsza dobra interwencja Zabolotnego po strzale Niemca.

17'

Zabolotny drugi raz górą. Po wyrównanym początku Niemcy powoli przejmują inicjatywę.

17'

I trzecia interwencja zakończona zamrożeniem krążka.

16'

Krążek wyleciał za bandy po obronie Zabolotnego.

16'

Kara 2 minut dla Niemca Ehliza za podcięcie Pasia kijem.

14'

Ogromne zamieszanie pod bramką Niemców pod sam koniec gry w przewadze! Maciaś oddał jeszcze strzał, ale bramkarz rywali zamroził krążek.

13'

Ajj! Strzał Łyszczarczyka w boczną siatkę i walka Michalskiego z bramkarzem zakończona zamrożeniem.

10'

Dłuższy okres naporu Niemców, ale Polacy dzielnie się bronią!

9'

Mocny strzał Polski pobudził doping naszych kibiców!

8'

Paś przejął krążek i oddał szybki strzał, ale uderzył trochę nieczysto.

6'

Uff! Sporo szczęścia Polski po strzale Niemców tuż obok bramki. Po chwili dwie świetne interwencje Zabolotnego!

6'

Niecelny strzał Niemca mógł się zamienić w asystę, ale Zabolotny czujnie przypilnował bliższego słupka po dobitce.

4'

Zamieszanie pod polską bramką, ale udało się wybronić!

4'

Niestety, zmęczeni Polacy i kara 2 minut dla Zygmunta.

Niemcy wykorzystali 5 z 9 przewag i są obecnie najlepszą drużyną MŚ pod tym względem.

3'

Mógł być gol w osłabieniu! Polacy wyprowadzili kontrę po tym, jak mieli dużo szczęścia pod własną bramką!

2'

Brawo Zabolotny! 40 sekund do końca kary!

1'

Koniec kary! Udało się nam powstrzymać Niemców!

1'

Spalony Niemców, do końca tercji 38 sekund.

1'

10 sekund do końca i druga kara dla Niemców!

Koniec pierwszej tercji! Drugą zaczniemy w przewadze!

Kibice są pod wrażeniem polskiej defensywy - Niemcy w dwóch poprzednich meczach wbili 8 goli Łotwie i Kazachstanowi, a dziś mają problemy z Biało-Czerwonymi!

- Ciężko nam ustabilizować się w atakującej tercji. Polacy są zwarci w swojej strefie - komentuje na gorąco reprezentant Niemiec, Fabio Wagner

Tutaj jeden z popisów Zabolotnego z pierwszej tercji:

- Wczorajszy mecz był bardzo ciężki, ale zregenerowaliśmy się na tyle, żeby walczyć od samego początku i starać się wygrać ten mecz - komentuje po 1. tercji Patryk Krężołek.

10-5 to przewaga Niemców w strzałach po pierwszej tercji.

20'

Zaczynamy drugą tercję! Polska ma jeszcze 1:45 gry w przewadze.

19'

Druga słaba gra w przewadze Polaków. Nie udało się stworzyć nawet jednej dogodnej sytuacji.

18'

Niemcy już grają w komplecie, ale Maciaś oddał dobry strzał i bramkarz zamroził krążek.

17'

Łyszczarczyk napędził się w tercji rywali, ale jego strzał został zablokowany.

16'

Dobra interwencja Zabolotnego!

15'

GOL DLA NIEMCÓW! Niesamowite, kilka sekund wcześniej Polacy stworzyli znakomitą okazję Maciasiowi, ale jego mocny strzał minął bramkę i okazał się początkiem zabójczej kontry.

Strzelcem gola w 26. minucie Alexander Ehl.

14'

Groźny strzał Niemców, ale Zabolotny ponownie stanął na wysokości zadania.

14'

Był to 25. gol Niemców na tych MŚ - są drugą ofensywą turnieju za Szwecją (26).

12'

Mocna walka Polaków w tercji Niemców zakończona strzałem Wanackiego i zamrożeniem krążka.

12'

Łyszczarczyk uderzył z dobrej pozycji, ale Niemcy się wybronili.

11'

Zamieszanie pod polską bramką i kara 2 minut dla Wajdy.

10'

Ufff! Niemcy trzykrotnie byli blisko gola, ale udało się nam wybronić. 50 sekund do końca kary!

9'

Polacy znowu świetnie wybronili się w osłabieniu, ale po chwili już w komplecie mogli stracić drugiego gola! Brawo Zabolotny!

8'

Zabolotny znowu skuteczny!

7'

Szkoda spalonego Polaków w szybkiej akcji. Wspaniała atmosfera jest dziś w Ostrawie!

6'

Kolejna interwencja Zabolotnego!

5'

Wspaniała obrona Zabolotnego  w sytuacji sam na sam! Ale sędziowie przyznali Niemcom rzut karny za rzucenie kijem...

5'

GOL DLA NIEMCÓW! Peterka pewnie ograł Zabolotnego.

5'

Dobra akcja Polaków i strzał Wronki, ale bramkarz Niemców był czujny.

4'

Okazja dla Polski po zamieszaniu przed bramką Niemców, ale nie udało się zdobyć gola!

2'

Dwie minuty do końca tercji!

2'

Bardzo dobra akcja Polaków, ale Michalski nie zdołał ograć bramkarza, który zamroził krążek.

1'

Naprawdę dobry koniec tercji Polaków, ale strzał Górnego był niecelny!

Koniec drugiej tercji! Przegrywamy 2:0.

Tak wyglądał udany rzut karny na 2:0:

Koniec przerwy! Za chwilę początek ostatniej tercji.

20'

Zaczynamy trzecią tercję! W drugiej Niemcy wygrali w strzałach 13-7.

19'

Świetna interwencja Zabolotnego!

19'

Drugie zamrożenie krążka przez polskiego bramkarza.

18'

Sporo przerw i wznowień na początku tej tercji.

16'

GOL DLA NIEMCÓW! Ehliz wyprowadził skuteczną kontrę.

14'

Groźny strzał Niemców, ale na szczęście Stachowiak nie przeciął krążka pod bramką.

14'

Niemcy mieli kontrę 2 na 1, ale w znakomitej sytuacji oddali niecelny strzał!

13'

Polacy walczą o honorowego gola, ale Zabolotny musiał zamrozić krążek.

Krótka przerwa, a tak wyglądał gol na 3:0:

10'

Ale było blisko! Niemiecki bramkarz obronił sytuację sam na sam!

10'

Kolejny strzał i interwencja niemieckiego bramkarza!

9'

Zabolotny zamroził mocny strzał rywali.

8'

Znowu było blisko! Dwie fenomenalne interwencje Niederbergera!

7'

GOOOOOL! Jak najbardziej zasłużone trafienie Polski!

Patryk Wajda zaskoczył bramkarza strzałem z zerowego kąta niczym Łyszczarczyk ze Szwecją!

5'

5 minut do końca meczu!

5'

Ale było blisko po wygraniu bulika!

5'

GOOOOOOOOOOL! Polacy łapią kontakt!

5'

Filip Komorski dobił obroniony strzał Kostka! Pięknie znalazł się pod bramką!

5'

Dwie dobre interwencje Zabolotnego!

4'

GOL NIEMCÓW! Peterka wykorzystał stratę Polaków w tercji ataku i dobił krążek po świetnej interwencji Zabolotnego.

3'

Mocny strzał Bryka i mrożenie niemieckiego bramkarza.

3'

A tak wyglądał kontaktowy gol Komorskiego, który przyniósł mnóstwo radości kibicom:

2'

Półtorej minuty do końca!

1'

40 sekund!

1'

Spalony na 24 sekundy przed końcem meczu.

KONIEC MECZU! Polska postawiła się faworytowi, ale przegrała 2:4!

J.J. Peterka bohaterem reprezentacji Niemiec. To on zdobył kluczową bramkę na 4:2:

Przed Polakami mecz o wszystko w poniedziałek z Kazachstanem.

To już koniec naszej relacji na żywo. Dziękujemy wszystkim za śledzenie jej razem z nami i zapraszamy na kolejne wydarzenia w portalu sport.se.pl!