Monika Hojnisz

Autor: Eastnews Monika Hojnisz

PŚ biathlon. Polki zainaugurowały sezon, 12. miejsce Moniki Hojnisz

2013-11-28 16:39

Monika Hojnisz zajmując 12. miejsce w biathlonowym biegu indywidualnym kobiet na 15 km, była najlepsza z Polek w zawodach Pucharu Świata w Oestersund. Wygrała Czeszka Gabriela Soukalova.

W czwartkowym biegu najszybsza była Gabriela Soukalova, która na strzelnicy popełniła dwa błędy. Drugie miejsce zajęła Anastazja Kuzmina, a skład podium uzupełniła Marie Laure Brunet.

Przeczytaj koniecznie: Kwalifikacje w Kuusamo. Babcia Krzysztofa Bieguna: Płakał, gdy nie mógł skakać

Polskie zawodniczki wypadły przeciętnie. Najlepsza z nich była Monika Hojnisz zajęła 12. miejsce. Polka aż czterokrotnie pudłowała na strzelnicy, a jeśli brać pod uwagę czas biegu, to tylko Daria Domraczewa i Evi Sachenbacher-Stehle pokonały szybciej dystans 15 kilometrów. 26. lokatę zajęła Krystyna Pałka, która załapała trzy karne minuty. Madgalena Gwizdoń zajęła 32. miejsce, Paulina Bobak była 45., a Weronika Nowakowska-Ziemniak zajęła dopiero 82. lokatę, na co wpływ miało aż 11 niecelnych strzałów!