Therese Johaug

Autor: X-NEWS Therese Johaug

PŚ w Lillehammer. Norweska dominacja, Kowalczyk słabsza od koleżanek z kadry!

2014-12-06 14:21

Justyna Kowalczyk wciąż zawodzi. Tym razem w zawodach PŚ w Lillehammer na 5 kilometrów techniką dowolną nasza biegaczka zajęła miejsce dopiero w trzeciej dziesiątce. Najlepsza okazała się Therese Johaug, która o włos wyprzedziła Marit Bjoergen. Trzecia była inna Norweżka Heidi Weng.

Justyna Kowalczyk ukończyła bieg na 5 kilometrów techniką dowolną dopiero na 27. miejscu. Zawody PŚ w Lillehamer nie są więc dla niej zbyt szczęśliwe. W piątek awarii uległ sprzęt biegaczki z Kasiny Wielkiej i nie zdobyła punktów do klasyfikacji generalnej. Miejmy nadzieję, że 31-latka szybko poradzi sobie z problemami i zacznie gonić czołówkę Pucharu Świata.

Dramat Justyny Kowalczyk w Lillehammer! Marit Bjoergen dominuje

Przed Kowalczyk znalazły się inne Polki. Najlepsza z naszych reprezentantek Sylwia Jaśkowiec dobiegła do mety na 24. miejscu. Tuż przed naszą mistrzynią olimpijską znalazła się Ewelina Marcisz. Paulina Maciuszek zameldowała się na mecie 37., z niemal minutową stratą do zwyciężczyni biegu. Najsłabiej poszło Kornelii Kubińskiej, która była dopiero 63.

Najlepsza w stawce okazała się Therese Johaug. Norweżka wyprzedziła swoją rodaczkę Marit Bjoergen o zaledwie 0,3 sekundy. Podium uzupełniła także przedstawicielka tej reprezentacji Heidi Weng z czasem o niemal 11 sekund słabszym od Johaug.