PŚ w Zakopanem nie odbędzie się przez imprezę sylwestrową? Adam Małysz zabiera głos!

2019-10-30 10:48 MD
Adam Małysz
Autor: Andrzej Lange/Super Express Adam Małysz

W poprzednim tygodniu pojawiły się obawy o zorganizowanie konkursu o Puchar Świata w Zakopanem zaplanowanym na 25-26 stycznia 2020 roku. Wszystko przez pomysł TVP, aby przenieść imprezę sylwestrową z centrum stolicy skoków narciarskich pod Wielką Krokiew. Do całej sytuacji odniósł się Adam Małysz, który obecnie pełni funkcję koordynatora ds. skoków narciarskich i kombinacji norweskiej w Polskim Związku Narciarskim.

"Tygodnik Podhalański" informuje, że cała sprawa dotyczy kwestii demontażu urządzeń potrzebnych do zorganizowana Sylwestra przez TVP. To wszystko trwa nie tak jak mogłoby się wydawać przez kilka dni, a znacznie dłużej. Jeśli zatem impreza odbędzie się tuż przy skoczni, to organizatorzy zawodów w skokach narciarskich nie będą mogli liczyć na czas wystarczający do optymalnego przygotowania miejsca do zawodów Pucharu Świata. A bilety są już wyprzedane niemal w komplecie - na główne zawody pozostały tylko te najdroższe za 750 złotych oraz na kwalifikacje na 40 złotych.

Do całej sprawy następująco w rozmowie z portalem sportowefakty.wp.pl odnosi się Małysz: - Dzisiaj mamy tak fajną współpracę z Centralnym Ośrodkiem Sportu, że o cokolwiek poprosimy, to jest realizowane. To modelowy układ. Kiedyś był problem z dogadaniem się ws. przygotowania skoczni itd. Teraz wszystko jest idealnie.

I dodaje także w nawiązaniu do tego, że skocznia będzie otwarta w okresie bożonarodzeniowym: - Jeśli więc będzie potrzeba treningów na obiekcie przed Turniejem Czterech Skoczni, to możliwości mamy.

Wszystko wskazuje zatem na to, że polscy kibice wybierający się w drugiej połowie stycznia do Zakopanego mogą spać spokojnie. Organizatorzy dołożą wszelkich starań, aby niezależnie od decyzji TVP zawody w ramach Pucharu Świata odbyły się bezproblemowo i dostarczyły wyłącznie pozytywnych wrażeń.