Skoki Zakopane 2020 PROGRAM. Kiedy skoki narciarskie w Zakopanem TERMINARZ? DATY GODZINY PŚ Zakopane 2020

2020-01-24 16:00 MSo
PŚ w Zakopanem 2020 TERMINARZ. Kiedy skoki narciarskie w Zakopanem? DATY GODZINY PŚ Zakopane 2020
Autor: Tomasz Radzik SE PŚ w Zakopanem 2020 TERMINARZ. Kiedy skoki narciarskie w Zakopanem? DATY GODZINY PŚ Zakopane 2020

PROGRAM Skoki w Zakopanem 2020. Skoki narciarskie w Zakopanem 2020 TERMINARZ. Skoki narciarskie Puchar Świata Zakopane KIEDY i O KTÓREJ? PŚ Zakopane 2020 DATY GODZINY GDZIE OGLĄDAĆ Kiedy skoki narciarskie w Zakopanem? Przed nami wielkie święto skoków narciarskich w Zakopanem. Dziesiątki tysięcy kibiców na Wielkiej Krokwi i miliony przed telewizorami będą podziwiały rywalizację najlepszych zawodników świata. Wśród nich nie zabraknie także obecnie najlepszego zawodnika kadry, Dawida Kubackiego. Czy ten kolejny raz stanie na podium w Pucharze Świata? PŚ Zakopane 2020 TERMINARZ. Kiedy skoki narciarskie w Zakopanem?

PŚ Zakopane 2020 TERMINARZ. Kiedy i o której godzinie skoki narciarskie w Zakopanem?

Tuż przed konkursami Pucharu Świata w Zakopanem (25-26.01), były trener polskiej kadry Pavel Mikeska (80 l.) zaatakował Adama Małysza (43 l.). Czeski szkoleniowiec zarzucał mu między innymi kłamstwo oraz zbytnie skupianie się na nagrodach. W rozmowie z "Super Expressem", legenda polskich skoków odpowiedziała na te oskarżenia. - Pamiętam, że za moimi plecami trenował w Wiśle ze Szturcem, a mi pokazał zwolnienie lekarskie – to najpoważniejszy zarzut wytoczony przez Mikeskę w rozmowie z portalem SkiJumping.pl. Małysz ustosunkował się do tego w rozmowie z „Super Expressem”. Potwierdził, że trenował ze Szturcem za czasów pracy z Mikeską i Tajnerem, ale podkreślił, iż działo się to oficjalnie. - Nie pamiętam abym przedstawił trenerowi Mikesce zwolnienie lekarskie, aby nie uczestniczyć w jego treningu - powiedział Małysz, przypominając historię z ich współpracy. Teraz jednak wszyscy w Polskim Związku Narciarskim muszą skupić się na czymś innym - nadchodzącą walką o punkty Pucharu Świata.

Tym razem rywalizacja przenosi się do mekki skoków, Zakopanego. Atmosfera na Wielkiej Krokwi od lat jest znakomita i nic nie wskazuje na to, by tym razem miało być inaczej. Zwłaszcza, że w niesamowitej formie jest Dawid Kubacki, a coraz lepiej skaczą także Kamil Stoch i Piotr Żyła. Niestety, poza znakomitą dyspozycją najlepszego trio, kłopoty są z resztą ekipy. Michal Doleżal miał kłopoty z ogłoszeniem składu - zamiast dwunastki, którą mógł powołać, ostateczne do Zakopanego weźmie jedynie dziewiątkę. Od kilku lat biało-czerwoni w konkursach drużynowych rzadko opuszczają podium. W tym sezonie, w dwóch zmaganiach zespołowych Polacy zajęli trzecie i pierwsze miejsce. O podobny występ na Wielkiej Krokwi w sobotę będzie, niestety, bardzo trudno. Mimo znakomicie skaczącej trójki, trudno dobrać jest czwartego na podobnym poziomie. Do niedawna karetę uzupełniał Jakub Wolny, ale ostatnio brakowało go w składzie na konkursy Pucharu Świata. Awans do czołowej trzydziestki był problemem dla Macieja Kota i Stefana Huli. Znacznie lepiej niż w sobotę, powinno być w niedzielę podczas konkursu indywidualnego.

Puchar Świata 2020 Zakopane TERMINARZ. KIEDY skoki narciarskie w Zakopanem?

24.01 (piątek), 16:00 - dwie serie treningowe
24.01 (piątek), 18:00 -
kwalifikacje do konkursu indywidualnego
25.01 (sobota), 15:00 -
seria próbna
25.01 (sobota), 16:15 -
konkurs drużynowy
26.01 (niedziela), 15:00 - seria próbna
26.01 (niedziela), 16:00 -
konkurs indywidualny

Najnowsze