PŚ Zakopane: Dawid Kubacki pokazał moc. Znakomite skoki w konkursie drużynowym

2020-01-25 18:28 KZ
Dawid Kubacki znowu na podium
Autor: AP Dawid Kubacki znowu na podium

W sobotnim konkursie drużynowym na Wielkiej Krokwi w Zakopanem polscy skoczkowie wywalczyli piąte miejsce, nieznacznie przegrywając z Japonią i Słowenią. To efekt głównie świetnej dyspozycji Dawida Kubackiego, który uzyskał drugi wynik dnia. W niedzielę podczas konkursu indywidualnego Polak będzie jednym z głównych kandydatów do zwycięstwa.

Sobotni konkurs drużynowy w Zakopanem nie poszedł po myśli biało-czerwonych. Pomimo bardzo dobrej postawy Dawida Kubackiego i Kamila Stocha biało-czerwoni zajęli dopiero 5. miejsce. Słabo skakał przede wszystkim Jakub Wolny, ale i Piotr Żyła w pierwszej serii stracił trochę punktów. Polskich kibiców cieszyć może jednak forma Kubackiego i Stocha. Ten pierwszy dzięki skokom na odległość 135 i 139,5 metra indywidualnie miał drugi wynik dnia. Stoch indywidualnie był 6. po skokach na odległość 134,5 i 135,5 metra. 

Czy Kubackiemu uda się w niedzielę potwierdzić znakomitą formę i zwyciężyć w konkursie indywidualnym? - Dawid jest w super dyspozycji. Tutaj nadal pokazuje swój poziom. Będziemy się starali, żeby te dyspozycje podtrzymał. Kamil skacze dobrze, Piotra stać na wiele, będziemy się starać to pokazać w konkursie indywidualnym  - powiedział po konkursie drużynowym trener polskich skoczków Michal Doleżal.

Najnowsze