Markus Eisenbichler

i

Autor: AP PHOTO/MATTHIAS SCHRADER Markus Eisenbichler

Pupilek Horngachera twierdzi, że te osiem sekund jest jak seks. Po wszystkim następuje wielka ekstaza

2022-03-12 9:07

Markus Eisenbichler to jeden z najbardziej utalentowanych niemieckich skoczków. Pupilek Stefana Horngachera razem z kadrą Niemców będą walczyć w mistrzostwach świata w lotach narciarskich w Vikersund. Jakiś czas temu skoczek opowiadał o tym, że loty narciarskie są prawie jak seks. Dlaczego? Tłumaczenie gwiazdora skoków narciarskich jest po prostu genialne!

Norweski Vikersund gości najlepszych skoczków świata. To właśnie tam rozgrywają się mistrzostwa świata w lotach narciarskich 2022. Cały marcowy weekend poświęcony będzie właśnie skokom na dystanse zbliżające się do ćwierć kilometra. Skoczkowie porównywali loty na przeróżne sposoby. Portal SkiJumping.pl przypomniał niektóre z tych wypowiedzi. Markus Eisenbichler twierdzi, że fruwanie na takie dystanse jest niemal jak seks. Z kolei inni trenerzy i eksperci porównywali to m.in. do Formuły 1 i opisywali na przeróżne sposoby.

Eisenbichler: Loty narciarskie jak seks

Markus Eisenbichler, który jest ulubieńcem Stefana Horngachera, użył naprawdę barwnego porównania. - Loty narciarskie są prawie tak samo fajne jak seks. Masz w głowie wiele myśli, ale nie potrafisz ich uporządkować, jesteś po prostu bezgranicznie szczęśliwy - twierdził niemiecki skoczek w rozmowie z Heimatsport.de. - Podczas tych ośmiu sekund można zapomnieć o wszystkim. O każdej złej myśli, o wszystkich stresujących sytuacjach. Można cieszyć się tylko szybkością i stanem nieważkości - dodał po chwili.

NIE PRZEGAP! Apoloniusz Tajner drżał ze strachu. Wściekli Niemcy atakowali z każdej strony, co za skandal!

QUIZ. Kasina Wielka, Ząb czy Żywiec. Skąd pochodzą polskie gwiazdy?

Pytanie 1 z 13
Zaczynamy od czegoś bardzo prostego! Skąd pochodzi Kamil Stoch?
Kamil Stoch i świetne wieści

Z kolei Mika Kojonkoski, który zdaniem mediów mógł być jednym z kandydatów do objęcia stanowiska trenera reprezentacji Polski porównał to do piłkarskiej Ligi Mistrzów. - Loty narciarskie są jak Champions League dla piłkarzy. Wyższa półka. Radę dają sobie tylko najlepsi i najmocniejsi psychicznie - mówił fiński szkoleniowiec cytowany przez SkiJumping.pl.

MŚ w lotach w Vikersund. Kiedy skoki?

Przed nami jeszcze dwa dni zmagań w mistrzostwach świata w lotach w Vikersund. Pierwszy konkurs odbył się 11 marca w piątek. Rywalizacja indywidualna i rozdanie medali w tej konkurencji zaplanowano na sobotę. MŚ w lotach zostaną zamknięte w niedzielę drużynówką.

Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze