Polscy skoczkowie Kamil Stoch, Dawid Kubacki, Piotr Żyła

i

Autor: Cyfra Sport Polscy skoczkowie Kamil Stoch, Dawid Kubacki, Piotr Żyła

Wszystko jasne

PZN podał kadrę na mistrzostwa świata w Planicy! Nie ma zaskoczeń wśród skoczków, wybrano najlepszych

2023-02-18 11:49

Lada moment w słoweńskiej Planicy rozpoczną się mistrzostwa świata w narciarstwie klasycznym. Na turnieju zawodnicy i zawodniczki z całego świata rywalizować będą w trzech konkurencjach – skokach narciarskich, biegach narciarskich i kombinacji norweskiej. PZN właśnie podał kadrę, która będzie walczyła na nadchodzącym czempionacie, a najwięcej emocji wśród Polaków budzi oczywiście rywalizacja w skokach narciarskich panów.

Wielkimi krokami zbliżają się mistrzostwa świata w Planicy. Choć rywalizacja toczyć się będzie w trzech konkurencjach dla obu płci, to trudno nie spodziewać się, że w Polsce największą uwagę przykuwać będzie rywalizacja w skokach narciarskich mężczyzn. To tam upatrujemy największych szans na medale, choć nasi zawodnicy w ostatnim czasie nie prezentowali mistrzowskiej formy. Zawodniczki oraz zawodnicy rywalizować będą na skoczniach HS-102 oraz HS-138 w zawodach indywidualnych, drużynowych oraz w mikście, z tą różnicą, że męska drużynówka odbędzie się na dużej skoczni HS-138, natomiast żeńska na skoczni normalnej HS-102 (tak samo konkurs mieszany).

Znamy kadrę na MŚ w narciarstwie klasycznym w Planicy. Nie ma zaskoczeń

Co ciekawe, od zawodów w Lahti w 2017 roku Polacy zawsze przywożą złoty medal w skokach – w Finlandii było to złoto drużynowe, w Seefeld w 2019 roku Kubacki wygrał na skoczni normalnej, a w 2021, również na skoczni normalnej, najlepszy był Piotr Żyła. Dzięki temu w zawodach mężczyzn na skoczni normalnej Polska będzie miała prawo wystawić nie 4, jak reszta reprezentacji, a 5 zawodników w kwalifikacjach i dokładnie tylu też zostało powołanych. Thomas Thurnbichler zabiera ze sobą najlepszych - tych, którzy prezentują najwyższą formę, ale są też najwyżej sklasyfikowani w Pucharze Świata. Mistrzostwa świata w narciarstwie klasycznym Planica 2023 rozpoczną się 22 lutego, a zakończą 4 marca.

Kadra Polski na mistrzostwa świata w narciarstwie klasycznym Planica 2023:

Skoki narciarskie:

  • Kobiety: Nicole Konderla, Kinga Rajda, Anna Twardosz, Paulina Cieślar.
  • Mężczyźni: Dawid Kubacki, Piotr Żyła, Kamil Stoch, Paweł Wąsek, Aleksander Zniszczoł.

Biegi narciarskie:

  • Kobiety: Izabela Marcisz, Monika Skinder, Weronika Kaleta.
  • Mężczyźni: Dominik Bury, Maciej Staręga, Sebastian Bryja, Kamil Bury.

Kombinacja norweska:

  • Kobiety: Joanna Kil.
  • Mężczyźni: Andrzej Szczechowicz.
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze