Skoki dzisiaj RELACJA NA ŻYWO. Puchar Świata Lahti WYNIKI LIVE skoki Lahti konkurs drużynowy na żywo w Internecie

i

Autor: AP PHOTO Skoki dzisiaj RELACJA NA ŻYWO. Puchar Świata Lahti WYNIKI LIVE skoki Lahti konkurs drużynowy na żywo w Internecie

Polska wskoczy na podium?

Polska tuż za podium w Lahti! Wpadka Kota pogrzebała szanse na coś więcej. Genialni Norwegowie i Zniszczoł [WYNIKI]

2024-03-02 18:16

Skoki Lahti konkurs drużynowy WYNIKI. Polscy skoczkowie zdecydowanie poprawili się w Lahti względem piątku! Po słabym konkursie indywidualnym przyszła lepsza drużynówka, w której Polacy zajęli 4. miejsce. Po pierwszej grupie byli nawet trzeci, ale później sporą wpadkę zaliczył Maciej Kot. To pogrzebało szansę na podium, bo Norwegowie, Austriacy i Niemcy oddali 8 równych skoków. W sobotę fantastycznie skakał m.in. Aleksander Zniszczoł, który indywidualnie zanotował trzecią notę!

Końcowe wyniki konkursu drużynowego:

  • 1. Norwegia (Forfang, Granerud, Sundal, Lindvik) - 935,2 pkt
  • 2. Austria (Tschofenig, Embacher, Hoerl, Kraft) - 909,5 pkt
  • 3. Niemcy (Paschke, Leyhe, Raimund, Wellinger) - 883,2 pkt
  • 4. Polska (Piotr Żyła, Maciej Kot, Kamil Stoch, Aleksander Zniszczoł) - 845,6 pkt
  • 5. Japonia (Nikaido, Kasai, J. Kobayashi, R. Kobayashi) - 824,7 pkt
  • 6. Finlandia (Valto, Nousiainen, Aalto, Kytosaho) - 816,4 pkt
  • 7. Słowenia (D. Prevc, Mogel, P. Prevc, Kos) - 789 pkt
  • 8. USA (Belshaw, Urlaub, Larson, Frantz) - 738,1 pkt

--------------------------

  • 9. Szwajcaria - 364 pkt (Peier, Trunz, Wasser, Deschwanden)
  • 10. Kazachstan - 254 pkt (Miziernych, Tkaczenko, Nazarenko, Wasiljew)

Przed sobotnim konkursem polscy kibice mogli mieć spore obawy - w piątek Aleksander Zniszczoł był w Lahti jedynym Polakiem w "30", a Maciej Kot, Kamil Stoch i Piotr Żyła mieli spore problemy. Te obawy wzmogła jeszcze fatalna seria próbna, w której Polska miała dopiero 9. wynik, a Żyła i Zniszczoł nie dolecieli nawet do 100 metrów. Na szczęście w kluczowym momencie "Wiewiór" znakomicie otworzył konkurs, wyprowadzając drużynę na 3. miejsce. Niestety, realne szanse na podium legły w gruzach po fatalnej próbie Macieja Kota w drugiej grupie. Po niej Polacy spadli na szóste miejsce, ale na szczęście ich wszystkie pozostałe skoki były na odpowiednim poziomie. Zwłaszcza Zniszczoła, który indywidualnie uzyskał trzecią notę! Solidnie wypadli Stoch i Żyła, a Kot w drugiej serii skoczył na swoim normalnym poziomie. To przyniosło Polsce najlepsze w sezonie czwarte miejsce, ale podium było poza zasięgiem. Zwłaszcza pierwsze miejsce - czterej Norwegowie byli indywidualnie w TOP 7. Dla podopiecznych nieobecnego w Lahti Alexandra Stoeckla to pierwsze drużynowe zwycięstwo w PŚ od 1134 dni i konkursu w... Lahti w styczniu 2021 roku. Poniżej nasza relacja na żywo z sobotniej drużynówki:

Sonda
Czy Thomas Thurnbichler powinien zostać zwolniony przez Adama Małysza?
Najnowsze