Halvor Egner Granerud

Autor: East News Halvor Egner Granerud

PŚ Lahti: Wielki DRAMAT Graneruda! Wszystko zaprzepaścił! Kiepski występ reprezentantów Polski

2021-01-24 17:41

Wielkim dramatem zakończył się niedzielny konkurs Pucharu Świata w Lahti! Halvor Egner Granerud miał po pierwszej serii wszystko, aby wygrać rywalizację. Jednak w rundzie finałowej oddał bardzo daleki skok, którego nie zdołał ustać. Norweg wywrócił się tuż po lądowaniu i zaprzepaścił szanse na zwycięstwo. Triumf odniósł jego rodak, Robert Johansson.

Podczas weekendu ze skokami narciarskimi w Lahti powtórzył się scenariusz, który miał miejsce w Zakopanem. W konkursie drużynowym Polacy zaprezentowali się naprawdę solidnie, zarówno jako zespół, ale również indywidualnie. Z tego też względu były uzasadnione nadzieje, że w niedzielnych zawodach będą bili się o czołowe lokaty. Niestety coś znowu nie wyszło.

Jeszcze w kwalifikacjach Piotr Żyła pokazał, że jest w dobrej formie, ale na konkurs się to nie przełożyło. Zwycięzca kwalifikacji zajął ostatecznie 11. miejsce po skokach na odległość 124 i 125 metrów i był najwyżej sklasyfikowanym z biało-czerwonych. Powody do zdenerwowania mieli również Dawid Kubacki i Kamil Stoch. Pierwszy znalazł się dopiero w trzeciej dziesiątce (23. miejsce), a Stoch uplasował się na 16. lokacie. U obu zawodników widać było wielki zawód.

Wielką formą błysnął znowu Halvor Egner Granerud. Lider Pucharu Świata po pierwszej serii prowadził zdecydowanie, a stało się tak za sprawą skoku na odległość 132,5 metra. Jednak Norweg ostatecznie nie stanął nawet na podium! Wszystko przez upadek w rundzie finałowej. Granerud nie zdołał ustać bardzo dalekiego skoku. Uzyskał 137,5 metra, ale ze względu na bardzo niskie noty przegrał z trzema zawodnikami. Triumfatorem zawodów został Robert Johansson.