Skoki narciarskie. PŚ Willingen: Polacy poza podium - Stoch szósty, Małysz dziewiąty

2011-01-30 17:08

Rewelacyjne, dalekie skoki i wspaniały występ w wykonaniu triumfatora z Zakopanego, Kamila Stocha. Na zawodach Pucharu Świata w niemieckim Willingen Stoch nie zdołał wskoczyć na podium, ale w drugiej serii wylądował na dalekim 141. metrze. Konkurs wygrał Niemiec Severin Freund. Stoch ostatecznie był szósty, a Adam Małysz dziewiąty

Zwycięzca zawodów w Willingen w drugiej serii poszybował bliżej niż Stoch, na 139 m., ale miał punktową przewagę po fenomenalnym pierwszym skoku. Noty po dwóch skokach to 289,1 punktów. Drugie miejsce zajął Austriak Martin Koch, który skoczył 140,5 m. (286.9 pkt.), a trzecie Szwajcar Simon Ammann też 140,5 m. (284,5 pkt.).

Daleki 141-metrowy skok Kamila Stocha nie zapewnił mu jednak wygranej, bo w pierwszej serii ta odległość była mniejsza - 133,5 m. W sumie zdobył 286,9 pkt. Adam Małysz w drugiej skoku wylądował na 135 metrze (259,7 pkt.).

Patrz też: Skoki narciarskie. PŚ Willingen, konkurs drużynowy: Małysz i polscy skoczkowie na 3. miejscu. Wygrali Austriacy

Królem pierwszej serii skoków podczas konkursu Pucharu Świata był reprezentant gospodarzy. Severin Freund skoczył 143,5 m. i z notą 146 pkt. objął prowadzenie. Tuż z nim był Austriak Martin Koch - 141,5 m., 142,1 pkt., a trzeci Szwajcar Simon Ammann - 143 m., 139.9 pkt.

Polakom, po sobotnim udanym występie w konkursie drużynowym i zajęciu trzeciego miejsca na podium, w indywidualnym starcie nie szło już tak dobrze. W pierwszej serii Piotr Żyła skoczył na odległość 127 m., zdobywając 109 pkt. zajął 31 miejsce i nie zakwalifikował się do drugiej serii.

Triumfator z Zakopanego Kamil Stoch wylądował na 133,5 m., z 128, 2 pkt. uplasował się na dziesiątym miejscu. Adam Małysz skoczył dalej 135,5 m. i z 128,8 pkt po pierwszej serii był dziewiąty.