Skoki w Lillehammer RELACJA NA ŻYWO Skoki dzisiaj 3.12 Lillehammer WYNIKI LIVE ONLINE

i

Autor: Cyfrasport Skoki w Lillehammer RELACJA NA ŻYWO Skoki dzisiaj 3.12 Lillehammer WYNIKI LIVE ONLINE

PŚ w Lillehammer

Stefan Kraft przedłuża serię zwycięstw! Kubacki i Żyła poprawili się w drugiej serii

2023-12-03 18:45

Skoki w Lillehammer 3.12 WYNIKI. Kolejny weekend Pucharu Świata kończy się niepowodzeniem polskich skoczków. Z pięciu zawodników do drugiej serii dostało się tylko dwóch - Dawid Kubacki i Piotr Żyła. Zajęli oni jednak dość odległe miejsca, bowiem odpowiednio 22. i 25. Najlepszy po raz kolejny okazał się Austriak Stefan Kraft, który wygrał czwarty konkurs z rzędu. Podium uzupełnili Niemiec Andreas Wellinger i rodak Krafta, Jan Hoerl. Skoki w Lillehammer 3.12 RELACJA.

Wyniki Polaków w PŚ w Lillehammer 3.12.2023:

22. Dawid Kubacki

25. Piotr Żyła

                           

33. Aleksander Zniszczoł

37. Kamil Stoch

50. Paweł Wąsek (nie startował, brak sprzętu)

Skoki w Lillehammer RELACJA NA ŻYWO Skoki dzisiaj 3.12 Lillehammer WYNIKI LIVE ONLINE

O tym, że polscy skoczkowie nie radzą sobie dobrze na początku nowego sezonu, nie trzeba przypominać chyba żadnemu kibicowi interesującemu się tą dyscypliną. W Ruce Aleksander Zniszczoł czy nawet Kamil Stoch mieli problem, aby zakwalifikować się do niedzielnego konkursu. W sobotnich zawodach w Lillehammer w czołowej trzydziestce oglądaliśmy już trzech polskich skoczków, ale zabrakło wśród nich... Dawida Kubackiego, który w Finlandii z kolei spisywał się najlepiej. Brak formy i nierówne skoki naszych zawodników niezwykle niepokoją, ale fani wciąż wierzą, że zaraz nastąpi poprawa.

Puchar Świata skoki w Lillehammer NA ŻYWO WYNIKI. Skoki dzisiaj 3.12 RELACJA LIVE

Na lepsze rezultaty już w niedzielnych zawodach nadzieję ma także Adam Małysz, który sam jest zaniepokojony sytuacją w polskiej kadrze. – Ja myślę, że Thomas wie doskonale, jaki jest problem, bo wielokrotnie na ten temat rozmawialiśmy. Chodzi o pozycję dojazdową, bo jadąc niestabilnie, są złe kąty – mówił Małysz w rozmowie z „Przeglądem Sportowym Onet” – Trochę (jestem zaniepokojony – przyp. red.). Wiem, że może to źle zabrzmi, gdy mówię "trochę" po takich skokach, ale cały czas wierzę w ten sztab, zawodników i to, że sobie poradzą z kryzysem, który uderzył w nas na samym początku sezonu – dodawał jednak legendarny „Orzeł z Wisły”.

Najnowsze