Kamil Stoch

i

Autor: PAWEL SKRABA/SE Kamil Stoch

PŚ w Planicy

Domen Prevc wygrywa konkurs, a Tschofenig zapewnia sobie Kryształową Kulę! Wąsek znów najlepszy z Polaków

2025-03-28 16:56

Domen Prevc wygrał pierwszy, niezwykle emocjonujący konkurs w Planicy. Pokonał liderującego po pierwszej serii Anze Laniska, a podium uzupełnił Ryoyu Kobayashi. Prevc tym samym zapewnił sobie małą Kryształową Kulę za wygranie klasyfikacji lotów narciarskich. Najwięcej powodów do radości miał jednak 4. Daniel Tschofenig, który zapewnił sobie już wygranie Kryształowej Kuli za 1. miejsce w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata w sezonie 2024/25. Polacy zaprezentowali się przeciętnie - najlepszy był Paweł Wąsek, który zajął 11. lokatę, niewiele gorszy był Kamil Stoch (14.). Reszta pokazała się już słabiej - Żyła był 17., Zniszczoł 27., a Jakub Wolny 30.

Wyniki konkursu Pucharu Świata w Planicy:

  • 1. Domen Prevc
  • 2. Anze Lanisek
  • 3. Ryoyu Kobayashi
  • 4. Daniel Tschofenig
  • 5. Stefan Kraft
  • 6. Andreas Wellinger
  • 7. Karl Geiger
  • 8. Jan Hoerl
  • 9. Manuel Fettner
  • 10. Pius Paschke

                                                              

  • 11. Paweł Wąsek
  • 14. Kamil Stoch
  • 17. Piotr Żyła
  • 27. Aleksander Zniszczoł
  • 30. Jakub Wolny

PŚ w Planicy

Witamy w relacji na żywo z konkursu Pucharu Świata w Planicy! Początek rywalizacji jest zaplanowany na 15:00. Zapraszamy!

Już za kilka chwil start pierwszego konkursu w Planicy. Liczymy na to, że Piotr Żyła i Kamil Stoch utrzymają wysoką formę.

Zawodnicy zaczną konkurs z 14. belki. 

Jako pierwszy startuje Rok Masle.

203,5 metra Słoweńca.

Ziga Jelar 195,5 metra. 

Muhammed Bedir 195 metrów. Całkiem nieźle zaprezentował się Turek, który raczej nie był typowany w ogóle do startu w konkursie. 3. miejsce póki co. 

Francesco Cecon 199 metrów. 4. miejsce póki co. 

Pierwszy z Niemców dzisiaj, Felix Hofman, 196 metrów, 7., przedostatnie miejsce. 

Jakub Wolny bardzo ładnie! 203,5 metra. Będzie na 2. lokacie po 9 zawodnikach. Ma duże szanse na awans. 

Zografski 198,5 metra. 3. miejsce, tuż za Wolnym. 

Valentin Foubert tylko 187,5 metra. Masle z awansem, Wolny pierwszym oczekującym. 

Alex Insam bardzo dobrze! 206 metrów i Włoch z awansem. Wolny musi jeszcze poczekać. 

Eisenbichler jeszcze lepiej! 216,5 metra i teraz to on będzie prowadził. 

Sakutaro Kobayashi 202,5 metra, 3. miejsce. Wolny cały czas czeka na awans...

Antti Aalto 206,5 metra, 2. miejsce Fina. 

Kamil Stoch nie zaszalał, jak w kwalifikacjach, ale jest dobrze! 206,5 metra przy trudnych warunkach. 3. miejsce obecnie. 

Artti Aigro też nie wpuszcza wolnego do drugiej serii... 208,5 metrów.

Piotr Żyła też dobrze! 207,5 metra 4. miejsce równo... z Kamilem Stochem!

Jewhen Marusiak nie dał rady! 190 metrów, 15. miejsce i dzięki temu Jakub Wolny wchodzi do drugiej serii!

Lovro Kos 204 metry i wyprzedza dwójkę Polaków, 4. miejsce. 

Maximilian Ortner 210 metrów i 3. miejsce.

Aleksander Zniszczoł 204,5 metra przy słabych warunkach! Będzie na 5. miejscu. 

211,5 Piusa Paschke i Niemiec na prowadzeniu!

222,5 metra Manuela Fettnera! Oczywiście będzie prowadził. 

Paweł Wąsek 214,5 metra! 4. miejsce, najwyżej z Polaków obecnie.

223 metry Karla Geigera! 2. miejsce Niemca. 

Przed nami czołowa 10-tka.

Michael Hayboeck 217,5 metra, ale... miał bardzo dobre warunki i będzie dopiero na 8. miejscu. 

Stefan Kraft 234 metry! Będzie prowadził, dostał nawet dwudziestki od sędziów!

Daniel Tschofenig też bardzo dobrze! 234,5 metra, 2. miejsce. 

Gregor Deschwanden już nie tak dobrze. 219,5 metra to wciąż świetny wynik, ale punkty ma odejmowane. 13. miejsce dopiero!

Anze Lanisek 242 metry! Co to był za lot! Oczywiście będzie prowadził. 

Jan Hoerl sporo słabiej. 220,5 metra, 7. miejsce. 

Ryoyu Kobayashi leciał wysoko, ale nie pociągnęło go pod koniec. 232 metry, ale to wystarczy do 2. miejsca! 

Andreas Wellinger też Laniskowi nie zagrozi. 227,5 metra, 5. miejsce obecnie. 

Timi Zajc słabo jak na niego! 215,5 metra, dopiero 13. miejsce.

Domen Prevc 234,5 metra przy bardzo słabych warunkach! Będzie drugi ze stratą "tylko" 4 punktów do Laniska!

Koniec pierwszej serii. Prowadzi Lanisek przed Prevcem i Ryoyu Kobayashim. Polacy w komplecie w drugiej serii, Wąsek 12., Zniszczoł 20., Stoch i Żyła razem na 24. i Wolny na 29. 

Zaczynamy drugą serię!

Zografski skacze całkiem nieźle! 212 metrów. Warto zaznaczyć, że belka poszła w górę. 

Jakub Wolny już nie tak dobrze... 199,5 metrów i przegra z Zografskim.

Rok Masle 209 metrów. Przed Wolnym, za Zografskim. 

Sakutaro Kobayashi też dobrze! 212,5 metra. Będzie wygrywał z Zografskim. 

Alex Insam najgorzej, jeśli chodzi o odległość, 196,5 metra, ale i tak wyprzedzi Wolnego...

Kamil Stoch 215,5 metra. Lepiej niż w pierwszej serii i teraz będzie prowadził. A po nim Piotr Żyła. 

Piotr Żyła bardzo podobnie. 214,5 metra i będzie za nim, 2. miejsce. 

Yukiya Sato słabo, 207,5 metra, będzie na 4. miejscu. 

Lovro Kos 212,5 metra i też będzie za Stochem i Żyłą! 4. miejsce. 

Antti Aalto 219 metrów i rozdzieli Polaków! 2. miejsce Fina. 

Aleksander Zniszczoł słabo. Miał jakieś problemy w powietrzu, nie wiadomo, czy przez wiatr, czy przez sprzęt, ale fakt jest taki, że 209,5 metra i słabsze noty. Dopiero 9. miejsce...

Gregor Deschwanden 211 metrów. Stoch i Żyła zyskują kolejne lokaty. 

Naoki Nakamura 215 metrów. Będzie na 2. miejscu, Stoch zyskał już 6 miejsc!

Artti Aigro bardzo słabo. 203 metra, 6. miejsce. 

Michael Hayboeck też nie wyprzedzi Stocha, nie wyprzedzi nawet Żyły. 206 metrów i 5. miejsce. 

Maximilian Ortner 204 metry! 6. miejsce, co oznacza, że Stoch poprawił się już o 9 miejsc, a Żyła o 6! 

Koniec prowadzenia Stocha. Timi Zajc 213,5 metra i teraz to Słoweniec będzie prowadził.

Paweł Wąsek 217 metrów! Teraz to on będzie prowadził. 

Markus Eisenbichler miał problemy po wyjściu z progu, machnęło nim strasznie, ale doleciał bezpiecznie do 193,5 metra. Dopiero 18. miejsce.

Przed nami czołowa dziesiątka. Póki co prowadzi Paweł Wąsek, Stoch na 4. miejscu, Żyła na 7., Zniszczoł na 17., a Wolny na 20.

Jan Hoerl 227 metrów i będzie pewne prowadzenie!

218,5 metra Piusa Paschke. Niestety, minimalnie przed Wąskiem, 2. miejsce. 

Karl Geiger 220,5 metra! Teraz to on będzie prowadził. Niestety, odskoczy Wąskowi w klasyfikacji generalnej. 

Manuel Fettner 214 metrów, ale miał sporą rekompensatę za niekorzystny wiatr. 3. miejsce. 

Andreas Wellinger 225,5 metra! Będzie prowadził. 

Daniel Tschofenig 233,5 metra! Będzie liderem, a to oznacza, że już nikt nie odbierze mu Kryształowej Kuli!

Stefan Kraft 227 metrów, będzie na 2. miejscu. 

Ryoyu Kobayashi 239,5 metra! Teraz to on będzie prowadził. 

Tschofenig przegrywa z Kobayashim o pół punktu, ale na pewno nie będzie bardzo smutny, bo swoją nagrodę Austriak już ma. 

Domen Prevc leci daleko! 237,5 metra, ale z obniżonej belki! Słoweniec wyprzedzi Kobayashiego. 

Anze Lanisek nie wytrzymał! 227,5 metra. Domen Prevc wygrywa, Lanisek drugi, a Kobayashi trzeci. Tschofenig, który zajął 4. miejsce, jest już pewny wygrania klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. 

To już wszystko z naszej strony! Przypominamy, że wygrał Domen Prevc przed Anze Laniskiem i Ryoyu Kobayashim. Tschofenig, który zajął 4. miejsce, wygrał Kryształową Kulę, którą odbierze w niedzielę. Polacy uplasowali się kolejno na takich miejscach: Wąsek 11., Stoch 14., Żyła 17., Zniszczoł 27., Wolny 30.

QUIZ: Rozpoznasz tych skoczków? Tylko najwięksi kibice sobie poradzą!
Pytanie 1 z 20
Zacznijmy od czegoś prostego. Skoczek na zdjęciu to...
Kamil Stoch

Najnowsze