Justyna Kowalczyk

Autor: Eastnews Justyna Kowalczyk

TdS: Marit Bjoergen deklasuje! Norweskie podium, Kowalczyk szósta

2015-01-04 15:53

Dobry start, słaby finisz i w efekcie tylko szóste miejsce Justyny Kowalczyk w 10-kilometrowym biegu klasykiem, drugiej odsłonie Tour de Ski. Zdecydowanie wygrała Norweżka Marit Bjoergen przed dwoma swoimi rodaczkami, Heidi Weng i Therese Johaug. Teraz cykl przenosi się do Szwajcarii, na sprinty drużynowe.

Jako pierwsza na trasę ruszyła Marit Bjoergen, za nią - 15 sekund - wystartowała Heidi Weng.

Tour de Ski: Dominacja Marit Bjoergen. Justyna Kowalczyk

Justyna Kowalczyk, która na inaugurację w Oberstdorfie była dziesiąta (w tej kolejności ruszyła) - nieżle zaczęła. Miała stratę 7 sekund do czwartej Johaug.

Tour de Ski: Justyna Kowalczyk w końcówce jechała nienaturalnie [WIDEO]

Polka po 2,5 kilometra była czwarta! Po 4,4 km stało się jasne, że nikt nie dogoni Bjoergen (powiększyła przewagę nad Johaug do 35 sekund). Spokojnie, równo, rytmicznie  - tak biegła Norweżka na  półmetku niedzielnego biegu.

Potem powiększyła przewagę nad duetem Johaug-Weng (ostatecznie druga była Weng) do 43 sekund, wygrała o 56. Kowalczyk finiszowała szósta ze stratą minuty i 39 sekund.

Na dwudziestym trzecim miejscu metę minęła Sylwia Jaśkowiec, czterdziesta trzecia była Kornelia Kubińska.

Kolejne TdS zawody odbędą się w Szwajcarskim Val Mustair we wtorek. Zawodniczki rywalizować będą w sprintach. Wygląda na to, że nic nie przeszkodzi Bjoergen w triumfie w TdS. Zdecydowanie prowadzi w klasyfikacji generalnej.

KLIKNIJ: Polub Gwizdek24.pl na Facebooku i bądź na bieżąco!