Apoloniusz Tajner

i

Autor: Marek Zieliński/Super Express Apoloniusz Tajner

wzruszające

Te słowa Apoloniusza Tajnera o synu chwytają wprost za serce. Wyjawił, co zmieniło się w jego życiu, gdy Leopold przyszedł na świat

2023-09-14 17:06

Apoloniusz Tajner to jedna z legend polskich skoków narciarskich, choć nie zdobył sobie tego statusu w Polsce z powodu swoich startów w tej dyscyplinie. Fani pamiętają go przede wszystkim jako jednego z trenerów Adama Małysza oraz wieloletniego działacza i prezesa PZN. Niedawno ustąpił on z tej funkcji właśnie na rzecz wspomnianego „Orła z Wisły”, a parę tygodni temu zapowiedział start w nadchodzących wyborach. Jednak wciąż ma on także sporo obowiązków rodzinnych – kilka dni temu 4 lata skończył jego syn Leopold.

Apoloniusza Tajnera na pewno można nazwać jedną z twarzy skoków narciarskich w Polsce. Choć przez lata pełnił on funkcję prezesa Polskiego Związku Narciarskiego, który opiekuje się oczywiście także innymi dyscyplinami, to właśnie ze skokami najbardziej kojarzy się Tajner. Teraz jego misja w PZN zakończyła się, a niedawno Tajner zapowiedział, że wystartuje w nadchodzących wyborach parlamentarnych z list KO. Niewiele osób jednak pamięta, że 69-letni już działacz ma na głowie sporo innych obowiązków – ledwie cztery lata temu przyszło na świat jego trzecie dziecko, syn Leopold. Właśnie kilka dni po urodzinach ukochanego synka Apoloniusz Tajner zdecydował się na wzruszający wpis w mediach społecznościowych.

Apoloniusz Tajner opublikował wyjątkowy wpis na temat swojego syna

Dwoje pierwszych dzieci Apoloniusza Tajnera przyszło na świat sporo przed Leopoldem. Dominika Tajner (prywatnie partnerka Mariusza Wacha) skończyła już 44 lata, a Tomisław Tajner 40. Tym bardziej zaskakujące jest to, że jego najmłodsze dziecko skończyło dopiero 4 lata! Wszystko oczywiście dlatego, że z pierwszą żoną Tajner rozstał się, a z druga, z którą jest od 10 lat, jest od niego młodsza o 36 lat.

Przyjście na świat małego Leopolda było dla byłego już prezesa PZN niezwykle ważne. – Trzy dni temu urodziny obchodził najważniejszy, młody mężczyzna w moim życiu. 10 września, cztery lata temu przyszedł na świat Leopold, który sprawił, że słowo „ojciec” nabrało dla mnie podwójnego znaczenia. To właśnie dzięki niemu mam świeże i młode spojrzenie na otaczającą nas rzeczywistość. Dla najmłodszych chcę zmieniać naszą ojczyznę! W młodych siła! W starszych doświadczenie! – napisał na Instagramie Apoloniusz Tajner, nawiązując też do nadchodzących wyborów.

Rozmowa z Apoloniuszem Tajnerem

QUIZ: Jak dobrze znasz Kubackiego, Stocha i Żyłę?

Pytanie 1 z 11
Który ze skoczków jest najstarszy?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze