Polscy skoczkowie Kamil Stoch, Dawid Kubacki, Piotr Żyła

i

Autor: Cyfra Sport Polscy skoczkowie Kamil Stoch, Dawid Kubacki, Piotr Żyła

postanowione

Thomas Thurnbichler podjął kluczową decyzję! Klamka zapadła, nie ma już odwrotu. Ważne wieści

2022-12-22 20:59

Po mistrzostwach Polski w Wiśle, skoczkowie udadzą się na odpoczynek w rodzinnym gronie, by następnie wyruszyć na Turniej Czterech Skoczni. Dla wielu zawodników zawody w Wiśle były ostatnią okazją, aby zwrócić na siebie uwagę trenera Thomasa Thurnbichlera, który ogłosił już, kogo z polskich skoczków weźmie na zawody. Oprócz liderów polskiej kadry, znalazły się inne ciekawe nazwiska.

Okres pomiędzy Świętami Bożego Narodzenia i Nowym Rokiem to dla wielu osób idealna okazja na odpoczynek w ostatnich dniach roku, ale dla kibiców skoków narciarskich to przede wszystkim Turniej Czterech Skoczni. Tuż przed Świętami Bożego Narodzenia, skoczkowie reprezentacji Polski mieli okazję, aby udowodnić swoją wartość przed Thomasem Thurnbichlerem podczas mistrzostw Polski w Wiśle. Kilku z nich bez dwóch zdań ją wykorzystało, jak chociażby Stefan Hula. 

Zapadła ważna decyzja przed Turniejem Czterech Skoczni! To już postanowione, nie ma odwrotu 

Tuż po zakończeniu mistrzostw Polski w Wiśle, po których z kolejnego, dziewiątego już tytuły wywalczonego zimą mógł się cieszyć Kamil Stoch, trener Thomas Thurnbichler zdecydował, jakich sześciu zawodników po świętach pojedzie do Niemiec i Austrii, by walczyć w Turnieju Czterech Skoczni. Swoje miejsce w składzie wywalczyli Hula i Habdas który kończyli mistrzostwa Polski kolejno na 4. i 5. miejscu. 

Thomas Thurnbichler podjął kluczową decyzję! Klamka zapadła, nie ma już odwrotu. Ważne wieści przed Turniejem Czterech Skoczni

Dawid Kubacki, Kamil Stoch, Piotr Żyła, Paweł Wąsek, Jan Habdas i Stefan Hula wystartują w Turnieju Czterech Skoczni. - czytamy w oficjalnym komunikacie Polskiego Związku Narciarskiego na kilka dni przed wyjazdem skoczków na Turniej Czterech Skoczni, który rozpocznie się 28 grudnia od zawodów w Oberstdorfie. 

Sonda
Czy Dawid Kubacki wygra Turniej Czterech Skoczni 2022/23?

Czesław Michniewicz zwolniony, Iga Świątek dopiero się rozpędza.

Co nowego w sporcie? POSŁUCHAJ!

Listen to "Michniewicz dostał RÓZGĘ, Świątek PREZENT. SuperSport+" on Spreaker.
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze