Thomas Thurnbichler i Piotr Żyła

i

Autor: Instagram Thomasa Thurnbichlera, AP PHOTO/MATTHIAS SCHRADER Thomas Thurnbichler i Piotr Żyła

Mocny komentarz

Thomas Thurnbichler skomentował zamieszanie wokół Piotra Żyły. Dosadna opinia Austriaka, zrobi się gorąco!

2023-01-13 7:35

Lada moment rozpoczną się zawody Pucharu Świata w Zakopanem. Niezwykle ważne dla polskich kibiców konkursy odbędą się tuż po zakończeniu Turnieju Czterech Skoczni, gdzie Polacy zaprezentowali się przyzwoicie, ale Dawidowi Kubackiemu ostatecznie nie udało się wygrać. Wiele zamieszania wywołał także Piotr Żyła, który zdaniem Norwegów miał zbyt obszerny kombinezon. Atak na „Wiewióra” w dosadny sposób skomentował w rozmowie z portalem WP SportoweFakty trener Polaków, Thomas Thurnbichler.

Ostatnie tygodnie w skokach narciarskich upłynęły pod znakiem Turnieju Czterech Skoczni. Choć Dawid Kubacki prezentował się świetnie na przestrzeni całego wydarzenia, to ostatecznie nie zdołał wygrać z Halvorem Egnerem Granerudem, który skakał jak natchniony i wygrał trzy z czterech konkursów. Polacy mają nadzieję, że dominacja Norwega nie potrwa długo, bowiem już za chwilę zawody w Zakopanem i wszyscy fani z naszego kraju marzą, że Kubacki znów powiększy swoją przewagę nad rywalami w Pucharze Świata. Ale dyskutowano nie tylko o walce o najwyższe cele, ale także o kombinezonie Piotra Żyły, który wywoływał niemałe kontrowersje. W wywiadzie dla portalu WP SportoweFakty zapytano o całe zamieszanie Thomasa Thurnbichlera. Ten krótko uciął wszelkie spekulacje.

Thomas Thurnbichler bez ogródek o kombinezonie Żyły

W przeszłości Polacy nie raz kwestionowali to, czy choćby niemieccy skoczkowie używają odpowiednich kombinezonów. Choćby w minionym sezonie można było odnieść wrażenie, że kontrole FIS nie są prowadzone w odpowiedni sposób. Teraz natomiast kontrowersje wywołał kombinezon właśnie Piotra Żyły, jednak Thomas Thurnbichler się tym nie przejmuje, choć... nie był zdziwiony atakami skierowanymi w stronę polskiego zawodnika!

 – Nie byłem zaskoczony. Nie dotyka mnie to. Moi podopieczni są bardzo często kontrolowani w trakcie zawodów, przechodzą kontrole i nie mają dyskwalifikacji. To najlepiej świadczy o tym, że wszystko jest w porządku – uciął temat austriacki szkoleniowiec – Nie martwię się o to, sprawy sprzętowe mamy idealnie zabezpieczone i skupiam się na skokach swoich podopiecznych. W naszej dyscyplinie już tak jest, że oglądając te kombinezony na zdjęciach, wyglądają one po prostu inaczej niż podczas kontroli. Najważniejsze jest jednak właśnie to, co dzieje się na kontroli – dodał po chwili Thurnbichler.

Sonda
Czy Dawid Kubacki jest w stanie sięgnąć po Kryształową Kulę w sezonie 2022/23?
Najnowsze