Piotr Żyła

i

Autor: DANIEL KARMANN/DPA VIA AP Piotr Żyła

Zrobiło się gorąco

Piotr Żyła rozpętał burzę w świecie skoków. Legendarny skoczek aż rzucił mięsem, walnął prosto z mostu

2023-01-10 9:49

Piotr Żyła od początku sezonu imponuje formą. Poza Dawidem Kubackim jest jedynym skoczkiem w stawce, który nie wypadł z czołowej "10" Pucharu Świata. Tak stabilny nie był jeszcze nigdy, ale podczas Turnieju Czterech Skoczni rozpętał burzę w świecie skoków. Poszło o jego kombinezon, a swoje trzy grosze wtrącił w tej sprawie legendarny Janne Ahonen. Fin walnął prosto z mostu i rzucił mięsem!

Piotr Żyła ma za sobą naprawdę owocne miesiące. W każdym kolejnym konkursie potwierdza wysoką formę, a zakończonym niedawno Turnieju Czterech Skoczni uplasował się tuż za podium. Thomas Thurnbichler może liczyć na świetne skoki "Wiewióra", a rywale szukają dziury w całym. Po znakomitym występie w Oberstdorfie niemal wszyscy zwrócili uwagę na kombinezon aktualnego mistrza świata ze skoczni normalnej. Ich uwagę przyciągnął niezwykle rozciągnięty krój na odjeździe. Fakty są jednak takie, że polski skoczek przeszedł każdą kontrolę w obecnym sezonie i ani razu nie został ukarany przez kontrolerów. Mimo to, temat jego stroju stał się niezwykle gorący, a trzy grosze w tej sprawie wtrącił nawet Janne Ahonen.

Piotr Żyła rozpętał burzę w świecie skoków. Janne Ahonen aż rzucił mięsem!

Jeden z najbardziej utytułowanych skoczków w historii, który zasłynął m.in. pięcioma triumfami w Turnieju Czterech Skoczni, nie zapomina o skokach po zakończeniu kariery. Co więcej, w temacie sprzętu jest prawdziwym ekspertem, ponieważ przez kilka sezonów odpowiadał za tę kwestię w kadrze fińskich kombinatorów norweskich i wspierał też skoczków. Latem 2021 r. postanowił skupić się na własnym biznesie, ale jako ekspert fińskiego serwisu "Yle" w dalszym ciągu jest na bieżąco z wydarzeniami ze światowych skoczni. Nie umknął mu temat Żyły, który w ostrych słowach skomentował w mediach społecznościowych.

"Czasy się zmieniają, a my idziemy dalej... Czerwony staruszek [kombinezon Ahonena ze zdjęcia - przyp. red.] z 2005 roku i wiem na pewno, że był na maksymalnym poziomie jak na swój rozmiar. Niebieski kombinezon na tej samej skoczni pod koniec 2022 roku. Nie wiem, co to za obszar, ale wiem, że zasady i wymagania znacznie się zmieniły od czasu tego starszego zdjęcia. W dzisiejszych czasach rozmiar kombinezonu jest znacznie mniejszy, a krok powinien być znacznie wyżej. Więc jedyne, co można powiedzieć to, że albo obecna kontrola jest do niczego, albo wcześniej byliśmy po prostu ku*** głupi?" - napisał Ahonen na Facebooku. Była żona Piotra Żyły, Justyna, promienieje nawet w wieku 36 lat:

Sonda
Czy Piotr Żyła osiągnie jeszcze jakiś sukces?
Piotr Żyła i jego show przed kamerami: Gdy ledwo żyję, jestem najbardziej zadowolony

Jaki naprawdę był rok 2022 w sporcie? Kto zabłysnął najbardziej, a kto srogo zawiódł?

Posłuchaj podsumowania roku w podcaście SUPER SPORT!

Listen on Spreaker.
Najnowsze