Thomas Thurnbichler

i

Autor: Mateusz Birecki/REPORTER

Wszystko jasne!

Thomas Thurnbichler ujawnił tajną broń. To ma pomóc polskim skoczkom, wartość dodana dla ekipy

2022-10-03 11:49

Thomas Thurnbichler ma powody do radości. Polscy skoczkowie świetnie zaprezentowali się w Letnim Grand Prix, które dobiegło już końca. Austriacki trener zdobył pierwsze sukcesy z Biało-Czerwonymi, a za miesiąc rozpocznie się sezon zimowy. Podczas ostatniego weekendu LGP w Klingenthal Thurnbichler ujawnił tajną broń. To ma pomóc polskim skoczkom w osiąganiu lepszych wyników!

Thomas Thurnbichler ujawnił tajną broń. To ma pomóc polskim skoczkom

Latem polscy skoczkowie zdominowali rywalizację w Letnim Grand Prix. Dawid Kubacki wygrał 3 z 4 konkursów, a raz był drugi i z gigantyczną przewagą triumfował w klasyfikacji generalnej. Sukces zapewnił sobie dopiero w ostatnim konkursie cyklu w Klingenthal, ale ostatecznie wygrał z drugim Manuelem Fettnerem o 170 punktów. Tym samym mistrz świata z Seefeld stał się najbardziej utytułowanym skoczkiem w historii LGP. Zarówno pod względem wygranych edycji (4), jak i konkursów (14). Podium tegorocznego cyklu uzupełnił Kamil Stoch, choć wystąpił w zaledwie trzech konkursach i raz został zdyskwalifikowany w drugiej serii! Tuż za jego plecami uplasował się Paweł Wąsek, którego dyskwalifikacja spotkała w finale w Klingenthal i kosztowała go pozycję przed Stochem. Czołową "10" LGP uzupełnił Jakub Wolny, a Biało-Czerwoni pewnie triumfowali w letnim Pucharze Narodów. To rozbudziło oczekiwania kibiców przed sezonem zimowym, w którym pomóc ma tajna broń Thurnbichlera.

Thurnbichler zatrudnił psychologa. "Wartość dodana dla ekipy"

Austriacki szkoleniowiec postanowił rozbudować sztab szkoleniowy, co wyszło na jaw dopiero podczas finału sezonu LGP. W Klingenthal pojawił się Daniel Krokosz, który został psychologiem naszej reprezentacji. To magister psychologii i doktor nauk o kulturze fizycznej oraz wykładowca akademicki AWFiS w Gdańsku. Okazuje się, że współpracę z polskimi skoczkami rozpoczął już kilka tygodni wcześniej. - W Klingenthal towarzyszył nam Daniel Krokosz. Jest naszym zespołowym psychologiem, rozpoczęliśmy współpracę latem. Wspiera skoczków, a także członków sztabu szkoleniowego. Pomaga rozwiązywać problemy związane ze sferą mentalną. Jest wartością dodatnią dla naszej ekipy - wyznał Thurnbichler w rozmowie ze Skijumping.pl.

Sonda
Czy Thomas Thurnbichler poprowadzi polskich skoczków do sukcesów?
Thomas Thurnbichler przed startem przygotowań do nowego sezonu
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają