Kamil Stoch

i

Autor: Cyfrasport Kamil Stoch

Nie mogło być inaczej

Dramat Kamila Stocha! Thurnbichler nie miał wyjścia, klamka zapadła

2022-09-29 16:16

Kamil Stoch miał do końca walczyć o zwycięstwo w Letnim Grand Prix podczas najbliższego weekendu w Klingenthal. Jego szanse na wyprzedzenie Dawida Kubackiego były matematyczne, ale właśnie spadły do zera. Dramat Stocha sprawił, że Thomas Thurnbichler nie miał wyjścia. Musiał podjąć trudną decyzję, od której nie ma już odwrotu.

Dramat Kamila Stocha! Thurnbichler nie miał wyjścia

Nad Stochem w dalszym ciągu wisi fatum. Po szalonym sezonie, pełnym wzlotów i upadków, wydawało się, że wszystko wraca do normy. "Orzeł z Zębu" znakomicie rozpoczął Letnie Grand Prix w Wiśle. Po tym weekendzie długo utrzymywał się na prowadzeniu w klasyfikacji generalnej (ex aequo z Dawidem Kubackim), aż do zawodów w Hinzenbach. Najlepsi polscy skoczkowie wrócili do rywalizacji w poprzedni weekend (25 września) na znienawidzonej przez trzykrotnego mistrza olimpijskiego skoczni. W tym roku ponownie miał w Austrii problemy, ale najgorsze przyszło po ostatnim skoku. Stoch został zdyskwalifikowany za nieprzepisowy kombinezon - po raz pierwszy od ponad 7 lat! Cała drużyna była wstrząśnięta, jednak kontroler nie miał innego wyjścia. Poszło o za krótkie rękawki w stroju skoczka. Szansa na poprawę nastrojów miała przyjść już po tygodniu w Klingenthal, ale los ponownie zakpił z lidera polskiej kadry.

Stoch nie wystartuje w LGP w Klingenthal. Urodzinowy prezent dla Stefana Huli

W najbliższą niedzielę (2 października) najlepsi skoczkowie świata zakończą letnie zmagania. Stoch był jednym z trzech zawodników, którzy wciąż mieli szansę na zwycięstwo w tym cyklu. Były one iluzoryczne, gdyż do prowadzącego Kubackiego traci aż 98 punktów, a do zdobycia pozostało ich tylko 100. Jednak wiadomo już, że 35-latek nie poprawi swojego dorobku, ponieważ został wycofany ze startu w Klingenthal. Thomas Thurnbichler podjął taką decyzję w związku z przeziębieniem swojego podopiecznego, które dopadło także Jakuba Wolnego. W ich miejsce powołany został Stefan Hula, dla którego był to prezent w dniu 36. urodzin. Tym samym Polskę w finałowym konkursie LGP reprezentować będą: Dawid Kubacki, Paweł Wąsek, Piotr Żyła, Kacper Juroszek, Klemens Murańka i właśnie Hula.

W poniższej galerii dowiesz się, jakie wykształcenie ma Kamil Stoch:

Sonda
Czy Kamil Stoch w sezonie 2022/2023 zdobędzie Kryształową Kulę?

Co dalej z Kamilem Stochem? Czym podpadł Krychowiak?

Włącz podcast i posłuchaj, co nowego w sporcie! 

Listen to "Czepiali się Stocha. Fatalne zachowanie Krychowiaka. SuperSport" on Spreaker.
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze