Thomas Thurnbichler

i

Autor: Paweł Skraba/Super Express Thomas Thurnbichler

Nietypowy trening

Thomas Thurnbichler zaskoczył polskich skoczków. Zareagował na pierwszy kryzys, wykorzystał do tego... "piwną wieżę"

2023-02-09 20:39

W piątek wieczorem (10 lutego) polscy skoczkowie rozpoczną rywalizację w Lake Placid. Na ten dzień zaplanowano kwalifikacje do sobotniego konkursu, a na starcie stanie sześciu reprezentantów Polski. Dawid Kubacki (33 l.), Piotr Żyła (36 l.), Paweł Wąsek (24 l.), Aleksander Zniszczoł (29 l.), Jan Habdas (20 l.) i Tomasz Pilch (23 l.) powalczą o zmazanie słabego wrażenia po weekendach w Bad Mitterndorf i Willingen, w czym miał im pomóc wyjątkowy trening z wykorzystaniem skrzynek do piwa!

Po znakomitym początku sezonu podopieczni Thomasa Thurnbichlera (34 l.) wpadli w pierwszy dołek pod jego wodzą. Najbardziej widać to po problemach Kamila Stocha (36 l.), który w ogóle nie poleciał do Stanów Zjednoczonych, ale z kłopotami zmagają się też pozostali. Kubacki obniżył loty i ma coraz większą stratę do Halvora Egnera Graneruda (27 l.), a do tego stracił regularność. W Willingen najpierw był trzeci, by dzień później wyrównać najgorszy wynik tej zimy 17. miejscem. Thurnbichler postanowił zareagować i znalazł nietypowy sposób na ćwiczenie balansu.

Thomas Thurnbichler zaskoczył polskich skoczków. Wykorzystał "piwną wieżę"!

Biało-Czerwoni udali się do Lake Placid później niż większość drużyn, dopiero w środę. Trenerzy postanowili zostać trochę dłużej w Niemczech, gdzie zaprosili zawodników na ściankę wspinaczkową. Tam przygotowali dla nich niespodziankę – zbudowali wieżę ze skrzynek po piwie. Taki pomysł przypadł do gustu skoczkom, którzy mieli ogromną frajdę z ćwiczeń. Kubacki pochwalił się nawet zdjęciem z 26-skrzyniowej wieży. Taka wysokość mogłaby wielu przerazić, ale spokojnie, nasze Orły były odpowiednio zabezpieczone!

Dawid Kubacki na skrzynkach po piwie

i

Autor: INSTAGRAM
Sonda
Czy Dawid Kubacki wygra Puchar Świata?
Małysz czy Stoch. Kto jest lepszy? Kibice w Zakopanem zdecydowali!
Najnowsze