Turniej Czterech Skoczni 2011/2012: Czterech Polaków zakwalifikowało się do konkursu w Oberstdorfie. Stoch w parze z liderem

2011-12-29 21:00

W jutrzejszym konkursie, otwierającym zmagania w Turnieju Czterech Skoczni, wystąpi czterech reprezentantów Polski. Swój skok w kwalifikacjach kompletnie zawalił Kamil Stoch, który uplasował się dopiero na 61. miejscu. Lider naszej kadry w parze zmierzy się z przodującym w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata Andreasem Koflerem.

Nie zawiedli za to nasi pozostali reprezentanci. 17-letni Aleksander Zniczoł wylądował na 116 metrze, co dało mu 36. lokatę (przypomnijmy, że zawody w Oberstdorfie będą jego debiutem w starciu o punkty Pucharu Świata).

Osiem pozycji wyżej uplasował się Maciej Kot (121 metrów), natomiast Piotr Żyła kwalifikacje zakończył na 44. miejscu (113,5 metra).

Przeczytaj koniecznie: Turniej Czterech Skoczni: Kamil Stoch chce być w najlepszej szóstce

Bezkonkurencyjny tego dnia był Andreas Kofler. Austriak skoczył na odległość 142 metrów i wygrał czwartkowe eliminacje. W parze z liderem Pucharu Świata konkurować będzie Kamil Stoch, który przez niekorzystne warunki uzyskał zaledwie 103 metry. Z polskiej kadry do jutrzejszych zawodów nie zakwalifkował się jedynie Stefan Hula (104 metry, 62. miejsce)