Turniej Czterech Skoczni 2011/2012: Sven Hannawald trzyma kciuki za Niemców

2011-12-27 15:29

Minęło już 10 lat od historycznego wyczynu Svena Hannawalda, kiedy to Niemiec jako pierwszy i jak dotąd jedyny skoczek wygrał wszystkie konkursy Turnieju Czterech Skoczni. W rozmowie z telewizją Eurosport, będący na sportowej emeryturze zawodnik, opowiadał o swoim rekordzie oraz typował zwycięzców zbliżającej się 60. edycji turnieju.

- To nie są zwykłe 4 konkursy. Pamiętam, że gdy wygrałem już zawody w Oberstdorfie, Garmich i Innsbrucku presja na komplet zwycięstw była gigantyczna. Chciałem mieć te ostatnie 2 skoki już za sobą - wspomina skoczek na antenie Europsortu.

Hannawald ma również nadzieje, że w tegorocznej edycji turnieju zwycięży Niemiec - Chciałbym, aby w tym sezonie wygrał mój rodak. Liczę, że zawody będą wyrównane, ale ostatecznie zwycięży ktoś z mojego kraju.

Przeczytaj koniecznie: Kamil Stoch MISTRZEM Polski. Pobił rekord skoczni należący do Adama Małysza YOU TUBE

Sven Hannawald był największym rywalem Adama Małysza w wyścigu po Kryształową Kulę w sezonie 2001/2002. Ostatecznie w klasyfikacji generalnej zajął co prawda drugie miejsce, ale poza tym wywalczył dwa medale olimpijskie w Salt Lake City (srebro indywidualnie i złoto w drużynie), wygrał Turniej Czterech Skoczni oraz został mistrzem świata w lotach narciarskich.