Dawid Kubacki i Marta Kubacka

i

Autor: Instagram: _marta_ku_ "Miała sparaliżowaną jedną stronę ciała". Dawid Kubacki ujawnił, co przeszła jego żona

wiedzieliście?

Z wykształceniem Marty Kubackiej wiąże się wielka historia. Nie każdemu jest to pisane, jej życie zmieniło się zupełnie

2023-11-20 11:22

Marta Kubacka w ostatnich miesiącach z pewnością nie mogła narzekać na długie rozłąki z mężem – choć lato to również czas treningów dla skoczków narciarskich, to zdecydowanie mają oni więcej czasu dla swoich rodzin. Co więcej, gdy skoczkowie udali się na zgrupowanie na Cyprze, Dawid Kubacki otrzymał pozwolenie pozostania w Polsce ze swoimi bliskimi. Mało fanów pamięta jednak, że to, jak wygląda obecne życie Marty Kubackiej jest bardzo mocno związane z jej wykształceniem i uczelnią, na którą uczęszczała.

Zbliża się kolejny sezon w Pucharze Świata, a to oznacza nie tylko wielkie emocje na skoczniach całego świata z udziałem polskich zawodników, ale też tygodnie rozłąki skoczków z ich rodzinami. Z pewnością sytuacja ta będzie szczególna dla Dawida Kubackiego i jego żony Marty, którzy przeżyli bardzo trudne chwile pod koniec minionego sezonu – wówczas Marta Kubacka trafiła do szpitala, a jej życie było zagrożone. Jej mąż bez cienia zawahania zrezygnował z rywalizacji w Pucharze Świata i wrócił do Polski, by być blisko ukochanej i ich dzieci. Wszyscy mają nadzieję, że najgorsze już za Kubackimi i nasz najlepszy obecnie zawodnik będzie mógł znów walczyć o najwyższe cele. Fani mogą jednak nie pamiętać, jak w ogóle doszło do tego, że Dawid i Marta są razem, a ma to ścisły związek z ich wykształceniem.

Marta Kubacka ma wyższe wykształcenie. Wiąże się z tym niezwykła historia

Nie ma większych problemów, by znaleźć informacje na temat wykształcenia Marty Kubackiej. Ukończyła ona Akademię Wychowania Fizycznego im. Jerzego Kukuczki w Katowicach. Tę samą którą ukończył Dawid Kubacki i to właśnie w tym miejscu zaczęła się ich wspólna droga przez życie! Sportowa para poznała się właśnie na studiach i od tamtej pory są nierozłączni – w 2019 roku wzięli ślub, a na początku tego roku na świat przyszła już ich druga córeczka.

Warto też pamiętać, że nie tylko Dawid Kubacki jest związany z aktywnym uprawianiem sportu w tym związku. Marta Kubacka w przeszłości uprawiała szermierkę, a miało to miejsce w latach 2009-2015, reprezentowała ona barwy Pałacu Katowice. Później jednak postanowiła zakończyć ten etap swojego życia.

QUIZ: Jak dobrze znasz Kubackiego, Stocha i Żyłę?

Pytanie 1 z 11
Który ze skoczków jest najstarszy?
Dawid Kubacki złotym medalistą Igrzysk Europejskich
Nasi Partnerzy polecają