Planica

i

Autor: East News Dwa weekendy w Planicy bez kibiców? Spory problem organizatorów

Niepokojące doniesienia

Zaginął popularny skoczek. Szukają go nawet w Malezji! Obawiają się najgorszego

2022-11-06 16:26

Antonin Hajek w przeszłości był uważany za naprawdę ogromny talent i przyszłość skoków narciarskich. Choć Czech nie zrobił tak wielkiej kariery jaką mu wróżono, i tak była ona całkiem udana. Karierę sportową zakończył w 2015 roku, a ostatnio pełnił funkcję trenera czeskiej kadry kobiet. W ostatnich dniach ponownie zrobiło się o nim głośno z powodu… zaginięcia. Rodzina 35-latka od ponad miesiąca nie ma z nim kontaktu.

Czeskie media informują, że Antonin Hajek zaginął 2 października. Od tamtego czasu nie ma z nim żadnego kontaktu. Rodzina byłego skoczka poinformowała, że kontakt z 35-latkiem po prostu się urwał. Ostatnie doniesienia mówiły o tym, że były skoczek może przebywać w Kuala Lumpur, z tego względu do akcji poszukiwawczej włączyła się także czeska ambasada na terenie Malezji.

- Poszukiwania wciąż trwają. Informację o zaginionym otrzymaliśmy od rodziny. Mężczyzna do chwili obecnej nie kontaktował się z nikim. Przyjmujemy każdą informację, która doprowadzi do jego ewentualnego odnalezienia – informuje policja.

Skoki w Wiśle RELACJA NA ŻYWO: Drugi konkurs bez Stocha! Kubacki znów błyśnie?

Rodzina skoczka jak na razie nie potwierdza jednak informacji dotyczących tego, że Hajek może przebywać w Malezji.

- Nasza ambasada w Kuala Lumpur zajmuje się sprawą zaginięcia obywatela Czech w rejonie malezyjskiej wyspy Langkawi. Śledztwo nadal trwa, dlatego nie będziemy ujawniać dalszych szczegółów – powiedziała Mariana Werner z departamentu prasowego czeskiego MSZ.

Czeskie media informują, że powodem zaginięcia 35-latka mogły być problemy osobiste. Były skoczek przed trzema laty poślubił fizjoterapeutkę czeskiej kadry, ale małżeństwo szybko się rozpadło. Powód? Romans Hajka z jedną ze swoich podopiecznych z kadry narodowej.

Kamil Stoch miał gigantycznego pecha! Nie wystartuje w Wiśle, fatalne wieści dla kibiców

Antonin Hajek w przeszłości uważany był za duży talent. Nie udało mu się jednak zrobić tak dużej kariery jaką mu wróżono. Ani razu nie wygrał konkursu Pucharu Świata, chociaż kilkakrotnie wskakiwał do czołowej dziesiątki konkursów PŚ (dwa razy był czwarty). Jego najlepszym osiągnięciem w klasyfikacji generalnej PŚ było 23. miejsce (sezon 2009/2010). Największym sukcesem w trakcie zawodowej kariery było oddanie skoku na odległość 236 metrów w Planicy, czego do dziś nie udało się pobić żadnemu czeskiemu skoczkowi. Hajek zakończył sportową karierę w 2015 roku, w ostatnim czasie pełnił funkcję trenera czeskiej kadry kobiet.

Sonda
Czy Dawid Kubacki wygra Puchar Świata?

Prezydent RP Andrzej Duda dopingował skoczków podczas sobotniej inauguracji PŚ w Wiśle. Galeria poniżej:

Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze