Zarażony skrzydłowy hokejowej reprezentacji. Damian Kapica złapał KORONAWIRUSA

2020-08-01 17:40 Dariusz Chrabałowski
Damian Kapica
Autor: Jacek Kozioł

Nie wiadomo, czy nastąpiło to na zgrupowaniu w Warszawie. Nie wiadomo, czy paskudztwo złapali też inni. Ale 28-letni Damian Kapica musi przejść kurację antywirusową po wykryciu u niego Covid-19.

Polska reprezentacja w hokeju na lodzie przez kilka dni trenowała w Warszawie. Zgrupowanie prowadził nowy selekcjoner, Słowak Róbert Kaláber. Nie pojawiły się niebezpieczne zjawiska.

Za to kilka dni później test antywirusowe przeprowadził Kapica, który pięć ostatnich sezonów spędził w Cracovii Comarch. Teraz podpisał kontrakt z klubem ligi austriackiej. Przed wyjazdem do Austrii zobowiązany był przeprowadzić test. Niestety, ten okazał się pozytywny. Teraz czeka go kwarantanna i leczenie.

- Kapica badania robił po zgrupowaniu kadry, wcześniej nie zgłaszał żadnych dolegliwości. (...) W poniedziałek dostaniemy wytyczne z sanepidu i będziemy reagować. - powiedziała Marta Zawadzka, wiceprezeska PZHL portalowi hokej.net.

Nie wiadomo, czy pozostali kadrowicze będą musieli przejść badania. Na razie zatrzymano na kwarantannie juniora Oliwera Kasperka, który brał udział w obozie seniorskiej reprezentacji.

Najnowsze