Zawody Pucharu Świata przenoszą się do Lahti. Rok temu Polakom zabrakło szczęścia. Jak będzie tym razem?

2021-01-22 10:23
Kamil Stoch
Autor: Urs Flueeler/AP Kamil Stoch

Ubiegłoroczne zawody Pucharu Świata w Lahti nie były dla Polaków udane. Czy tym razem fińska skocznia przyniesie Biało-Czerwonym więcej szczęścia?

Małysz, Stoch, Kubacki - Tak Polacy wygrywali Turniej Czterech Skoczni

Im bliżej finałowego konkursu w Planicy zaplanowanego na koniec marca, tym bardziej zacięta staje się rywalizacja o Kryształową Kulę. Na czele klasyfikacji generalnej wciąż pozostaje bezkonkurencyjny w tym sezonie Norweg Halvor Egner Granerud. Depczący mu jednak po piętach Kamil Stoch wciąż ma szansę na zdobycie tego trofeum po raz trzeci w życiu, zwłaszcza od czasu triumfu w Turnieju Czterech Skoczni. Szansą na zmniejszenie przewagi rywala będą najbliższe zawody Pucharu Świata, które odbędą się w Lahti.

Skocznia Salpausselkä przyniosła szczęście już dwukrotnie, gdy dwa i trzy lata temu udało mu się zająć pierwsze miejsce. Podczas ubiegłorocznych zawodów w Lahti podopieczni Michała Doleżala zaprezentowali się jednak znacznie poniżej oczekiwań, rozczarowując kibiców nie tylko w konkursie indywidualnym, ale także drużynowym. Polacy uplasowali się wówczas zaledwie na 6. miejscu. Już w najbliższą sobotę Biało-Czerwoni będą mieli szansę, by zrewanżować się i powalczyć o podium. Najgroźniejszymi rywalami mogą okazać się drużyny Norwegii, z Granerudem na czele, oraz Niemiec. W niedzielą zaś skoczkowie staną do rywalizacji indywidualnej.

Emisja w TV:

Zawody Pucharu Świata w Lahti

piątek 18.00 Eurosport 1

sobota 15.35 TVP Sport

sobota 15.55 TVP 1

sobota 16.15 Eurosport 1

niedziela 15.10 TVP Sport

niedziela 15.25 TVP 1

niedziela 15.40 TVP 1

Najnowsze