Królowe tenisa

Agnieszka Radwańska nie owijała w bawełnę na temat Igi Świątek. Wyznała, co czuje, szczere słowa

2022-12-23 19:29

Polski tenis nigdy nie miał się tak dobrze, jak obecnie, a spora w tym zasługa Agnieszki Radwańskiej i Igi Świątek. Dwie najlepsze polskie tenisistki już niedługo znowu się spotkają podczas pierwszego United Cup. "Isia" będzie kapitanem reprezentacji Polski, której liderką bez wątpienia będzie raszynianka. Przed startem turnieju Radwańska szczerze wyznała, co czuje i nie owijała w bawełnę na temat Świątek.

Przez lata tenis w Polsce był traktowany nieco po macoszemu, ale sukcesy Agnieszki Radwańskiej okazały się początkiem naprawdę tłustych lat. Mało kto spodziewał się, że krakowianka tak szybko znajdzie wielką następczynie, która już w wieku 21 lat przebiła osiągnięcia poprzedniczki. Iga Świątek wygrała trzy wielkoszlemowe turnieje i od miesięcy jest liderką rankingu WTA. Spełniła coś, co nie udało się "Isi" i została prawdziwą gwiazdą żeńskiego tenisa. Przed startem nowego sezonu błyszczy w pokazowym turnieju World Tennis League, a już pod koniec grudnia będzie reprezentować Polskę w premierowej edycji United Cup. To właśnie tam spotka się ponownie z Radwańską, która wraz z mężem - Dawidem Celtem - będzie pełnić rolę kapitana Biało-Czerwonych. Była wiceliderka światowego rankingu i finalistka Wimbledonu jest podekscytowana nowym wyzwaniem i... możliwością spędzenia czasu z 21-latką.

Agnieszka Radwańska nie owijała w bawełnę o Idze Świątek. Szczere wyznanie

- Szkoda, że minęłyśmy się w tourze - powiedziała Radwańska w rozmowie z oficjalną stroną WTA. - Ale myślę, że podczas United Cup spędzimy ze sobą mnóstwo czasu, przez co czuję się podekscytowana - dodała. 33-latka zauważyła, że popularność tenisa w Polsce znacznie urosła, a sukcesy Świątek i Huberta Hurkacza, który również weźmie udział w United Cup, nakręcają zainteresowanie tą dyscypliną. "Isia" także dołożyła do tego swoją cegiełkę, przez lata rywalizacji na światowych kortach.

- Tenis w Polsce rozwinął się w ostatnich latach. Teraz dzieci i ich rodzice, a także kibice wierzą, że można grać naprawdę dobrze i na najwyższym poziomie. Myślę, że nieco rozpoczęłam ten wielki boom na tenis, a teraz Iga i Hubert to kontynuują. Nie mogło być lepiej - stwierdziła triumfatorka 20 turniejów WTA. Wyjątkowy turniej drużyn mieszanych w Australii rozpocznie się już 29 grudnia i Polska pod wodzą Radwańskiej i jej męża jest jednym z faworytów do końcowego triumfu. - Bardzo chciałabym wznieść ten puchar! - zakończyła była tenisistka.

Sonda
Kto jest lepszy: Iga Świątek czy Agnieszka Radwańska?
Agnieszka Radwańska o Idze Świątek, powrocie na korty i życiu po zakończeniu kariery
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze

Tekst sponsorowany