Agnieszka Radwańska

i

Autor: ART SERVICE Agnieszka Radwańska

Ostry komentarz

Agnieszka Radwańska tymi słowami o ojcu wywołała burzę. Jest reakcja, Robert Radwański odpowiada stanowczo

2022-09-17 9:48

Agnieszka Radwańska raczej nie należała do grona sportowców, które chętnie dzieliły się swoim życiem prywatnym z kibicami i z opinią publiczną w ogólności. Była tenisistka w wywiadach przeważnie skupiała się na tenisie. Teraz postanowiła jednak być bardziej szczera w kwestiach osobistych, czym wywołała burzę. Na słowa byłej zawodniczki zareagował jej ojciec, Robert Radwański.

Agnieszka Radwańska mimo zakończenia kariery wciąż budzi spore emocje wśród kibiców. Trudno się temu dziwić, bo krakowianka była pierwszą tenisistką z polski, której udało się wejść na szczyt w tej dyscyplinie sportu. Przez pierwsze lata kariery była prowadzona przez ojca, Roberta Radwańskiego. Później ich zawodowe drogi się rozeszły.

Agnieszka Radwańska ofiarą kradzieży. Opowiedziała o wszystkim, „wyniosła nam pół domu”

Radwańska szczerze o ojcu. Wywołała burzę, jest reakcja

Była zawodniczka raczej rzadko opowiadała o relacjach rodzinnych i w wielu wywiadach skupiała się na tenisie. Wyjątkiem jest ostatni wywiad, którego udzieliła portalowi WP SportoweFakty. W tym opowiedziała, jak wyglądała współpraca z ojcem. - Czułam strach, myśląc, jak zareaguje na potknięcie ojciec. W jego słowniku nie istniało słowo porażka. Niesamowicie się wściekał. Z biegiem czasu coraz mniej go słuchałam, a potem wręcz unikałam. Dlatego skończyło się naszym zawodowym rozstaniem powiedziała Radwańska.

Iga Świątek pożyczyła tacie samochód za pół miliona. Nie wsiadał sam, zobaczcie kto mu towarzyszył [DUŻO ZDJĘĆ]

- Nie mówiłam o emocjach i uczuciach, bo do tego nie przywykłam. Tak mnie wychowano. Przez 15 lat treningów z ojcem nigdy nie padło pytanie: jak się czujesz? Wszystko było idealnie zaplanowane, ale tata nie pytał, jakie są moje przemyślenia, jak widzę daną sprawę. Wszystko narzucał z góry. Liczyło się tylko to, co on mówił. Nieustannie tłumiłam uczucia i potem nie potrafiłam inaczej - dodała tenisistka.

Sonda
Kto jest lepszy: Iga Świątek czy Agnieszka Radwańska?

Ojciec Radwańskiej odpowiada na zarzuty córki. Zrobiło się gorąco

Na odpowiedź Roberta Radwańskiego nie było trzeba długo czekać. Również w rozmowie z portalem WP SportoweFakty przedstawił swój punkt widzenia. - To była twarda szkoła. To prawda, że nie byłem wylewny. Czy żałuję? Na korcie z ojca zamieniałem się w trenera. Oceniam moją współpracę z córkami jako bardzo udaną. W tenisie było wiele podobnych układów, które nie doprowadziły zawodniczek do triumfów - ocenił Radwański.

- Jeśli chcemy, by dzieci odniosły sukces, często zabieramy im część dzieciństwa. Tak jest w każdym sporcie, nie tylko w tenisie. Gdyby były krzyki, wrzaski, to przecież nie dawałoby to wyników. Nigdy nie przekroczyłem granic - wyjaśnił ojciec Agnieszki i Urszuli Radwańskich.

Agnieszka Radwańska o Idze Świątek, powrocie na korty i życiu po zakończeniu kariery
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze