Alicja Rosolska

i

Autor: SEBASTIAN WIELECHOWSKI / SUPER EXPRESS Alicja Rosolska

Alicja Rosolska w ćwierćfinale Wimbledonu! Wielkie zwycięstwo przeciwko faworytkom

2022-07-04 15:04

Alicja Rosolska to ostatnia reprezentantka Polski, która pozostała w turnieju głównym tegorocznego Wimbledonu. Polka w parze z Nowozelandką Erin Routliffe pokonały 6:4, 7:6(3) parę Asia Muhammad/Ena Shibahara i awansowała do ćwierćfinału turnieju deblowego. Teraz stanie przed szansą powtórzenia swojego najlepszego wyniku z londyńskiej imprezy.

Wimbledon 2022 przyniósł polskim fanom wiele emocji. Na jego starcie zameldowało się aż siedmioro Polaków, z czego pięć Polek zdołało dojść także do II rundy. W kolejnym etapie pojawiły się już tylko dwie zawodniczki i obie niestety przegrały – Magdalena Fręch musiała uznać wyższość Simony Halep, Iga Świątek natomiast przegrała z Alize Cornet, co było oczywiście największą sensacją. Dużo Polaków mogliśmy oglądać także w deblu, gdzie startowali Majchrzak z Zielińskim i Kubot z Walkówem. Polki na Wimbledonie startowały w mieszanych narodowościowo parach – Magdalena Fręch z Brazylijką Haddad Maią dotarły do III rundy, natomiast Alicja Rosolska i Erin Routliffe z Nowej Zelandii właśnie wywalczyły prawo do gry w ćwierćfinale.

Zjawiskowa dziennikarka zachwyca podczas Wimbledonu. Piękna Patrycja Zahorska podbija serca kibiców

Dziennikarze Super Expressu po porażce Igi Świątek w 3. rundzie Wimbledonu

Alicja Rosolska walczy o końcowy sukces. Wielkie zwycięstwo w III rundzie

Alicja Rosolska i Erin Routliffe przystąpiły do turnieju rozstawione z numerem „11” i w drodze do III rundy nie trafiły na wyżej rozstawione rywalki. To zmieniło się w walce o ćwierćfinał, bowiem Rosolska i Routliffe musiały zmierzyć się z rozstawionymi z „5” Muhammad i Shibaharą. Mecz był bardzo zacięty, jednak Polka i Nowozelandka dużo lepiej zachowywały się w kluczowych momentach.

Ojciec Igi Świątek dosadnie po jej porażce. To pytanie zastanowi każdego, zdradził jej plany

W pierwszym secie do stanu 4:4 nie było żadnych przełamań. Wówczas Rosolska i jej partnerka mocniej wywarły presję na serwis rywalek i przełamały na 5:4, a zaraz potem wykorzystały swoje podanie. W drugim secie walki było jeszcze więcej. Scenariusz mógł się powtórzyć w pewien sposób, bowiem Muhammad/Shibahara znów straciły serwis w kluczowym momencie – tym razem Polka i Nowozelandka wyszły na prowadzenie 6:5 i miały swoje podanie. Niestety, Rosolska została przełamana i rywalki doprowadziły do tie-breaka. W nim jednak bardzo szybko Rosolska/Routliffe zyskały wysoką przewagę 4:0 i nie oddały jej już do końca, ostatecznie wygrywając 7:3, a cały mecz 6:4, 7:6(3). Ich rywalkami w ćwierćfinale będą Amerykanki Krawczyk/Collins i jeśli zdołają wygrać, to Rosolska wyrówna swój najlepszy wynik na Wimbledonie (dotarła do 1/2 finału w 2018 roku).

Listen to "SuperSport" on Spreaker.
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze