Andrij Szewczenko

i

Autor: Cyfra Sport Andrij Szewczenko

Szczere wyznanie

Andrij Szewczenko nie mógł się powstrzymać w tej sytuacji! Skierował te słowa bezpośrednio do Polaków

2022-07-23 21:33

W sobotę odbyło się wydarzenie "Iga Świątek i Przyjaciele dla Ukrainy", podczas eventu jedną z największych atrakcji był mecz Świątek z Agnieszką Radwańską. Liderka światowego rankingu przegrała z finalistką Wimbledonu z 2012 roku, jednak nie wynik był najważniejszy, a przekaz całego zdarzenia na Tauron Arenie. W Krakowie pojawił się także Andrij Szewczenko, który zwrócił się do wszystkich Polaków.

Iga Świątek zorganizowała w sobotę wydarzenie, które miało miejsce w krakowskiej Tauron Arenie. Nazwa eventu "Iga Świątek i Przyjaciele dla Ukrainy" jasno określiła, w jakim celu liderka światowego rankingu zaprosiła polskie gwiazdy oraz  Serhij Stachowskiego czy Eline Svitoliną. W Krakowie pojawił się także były piłkarz, grający swego czasu m.in. w AC Milan i Chelsea. Legendarny piłkarz nie krył zachwytu nad całą organizacją i zachowaniem Polaków względem Ukrainy.

Znamy przyczynę porażki Igi Świątek na Wimbledonie! Liderka światowego rankingu wiedziała, że w końcu nadejdzie ta chwila

Sonda
Chciałbyś zobaczyć debel Radwańska - Świątek?

Szewczenko szczerze podziękował Świątek, a także odniósł się do zachowania Polaków. - Idze należą się duże podziękowania. Ale także wszystkim Polakom. Jesteście wspaniali. Wasza solidarność jest niezwykła. Iga pokazuje, że wie, jak zorganizować wydarzenie, dzięki któremu uda się zgromadzić środki dla Ukraińców, także naszych zawodników. Widziałem wiele inicjatyw wielu zawodników, również Roberta Lewandowskiego. Ale szczególnie tych pochodzących z polskiego narodu i naszych polskich przyjaciół. To, jak nas przyjmujecie, to jak pomagacie, jest niesamowite. Bardzo dziękuję za wszelką pomoc - powiedział legendarny piłkarz.

Żona Michaela Schumachera nie mogła powstrzymać łez. Emocjonalna reakcja, legendarny kierowca został odznaczony

Wszyscy wyczekiwali podczas wydarzenia pojedynku pomiędzy Igą Świątek, a Agnieszką Radwańską. Tenisistki zagrały jeden set, a zwyciężyła "Isia" (6:4). W meczu deblowym liderka światowego rankingu w parze z Martynem Pawelskim okazali się lepsi od Radwańskiej ze Stachowskim.

Transfer Lewandowskiego do Barcelony mógł runąć na ostatniej prostej! Poszło o pieniądze, zadziwiające doniesienia

Iga Świątek i przyjaciele dla Ukrainy - zobacz relację z charytatywnego meczu
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze